Mikuláš Dzurinda bežal na majstrovstvách sveta polmaratón

Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda (druhý vpravo) trénuje na olympijské hry veteránov. Foto: SITA/archív M. Dzurindu

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Politici SDKÚ-DS relaxovali po prezidentských voľbách pohybom. Expremiér Mikuláš Dzurinda sa zúčastnil na Majstrovstvá sveta v atletike veteránov, ktoré sa konali v Budapešti. Ich súčasťou boli aj preteky v polmaratóne, ktorý sa bežal v budapeštianskom mestskom parku. V kategórii mužov 55-59 ročných dosiahol čas 1 hodina, 33 minút a 48 sekúnd, čo je jeho osobný rekord v polmaratónskom behu. S týmto výkonom sa umiestnil na 25. mieste spomedzi 39 bežcov, šratujúcich v tejto vekovej kategórii.

Dzurinda začal snívať minulý rok o účasti na olympijských hrách veteránov. Tie bývajú každé dva roky. Dzurinda by chcel bežať v roku 2015. „Začínam snívať takýto sen,“ povedal Dzurinda vlani v lete. Dzurinda vstúpil aj do klubu veteránov v Bratislave.

Štefanec

Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec zas nedeľu trávil na otvorení bežeckej sezóny na Železnej studienke v Bratislave. „Počasie sa vydarilo, atmosféra a nálada bola výborná. Prišlo veľa ľudí, rodiny s deťmi,“ povedal Štefanec, ktorý v nedeľu zabehol 10 km za 46:02 min. „Bola to skvelá príprava na Bratislavský maratón, kde budem bežať polmaratón,“ povedal s tým, že sa teší sa ďalšie športové podujatia na Slovensku, najmä vytrvalostné behy a triatlon.