Petri Kontiola sa teší z gólu proti Nemecku. Foto: SITA/AP

1. Slovensko 1 1 0 0 0 6:2 3

2. Fínsko 1 0 1 0 0 4:3 2

3. Nemecko 1 0 0 1 0 3:4 1

4. Francúzsko 1 0 0 0 1 2:6 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Pozn.: Rakúsko, Lotyšsko, Rusko a USA ešte nehrali.

Hokejisti Nemecka sa takmer postarali o prvé veľké prekvapenie 77. majstrovstiev sveta.

Hneď v úvodný deň šampionátu viedli v „slovenskej“ základnej skupine v Helsinkách nad domácimi Fínmi necelú minútu a pol pred koncom riadneho hracieho času 3:2, ale napokon sa nevyhli predĺženiu a v ňom rozhodol o triumfe favorizovaných Suomi 4:3 Sakari Salminen.

Hostitelia viedli 1:0 aj 2:1, v koncovke sa však obávali o svoj vydarený vstup do tohto podujatia. Fíni v sobotu budú hrať so Slovákmi, ktorí 3. mája zdolali Francúzov hladšie 6:2 a majú približne o 4 hodiny viac na regeneráciu.

Fínsko – Nemecko 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

11. Kontiola (Aaltonen, Pesonen)

40. Pesonen (Hietanen, Kontiola)

59. Kontiola (Pesonen)

62. Salminen (Mäntylä, Laakso) – 31. Schütz (M. Goc)

43. Ehrhoff (M. Goc)

57. Ankert (M. Goc)

Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Kirk (Kan.) – Arm (Švaj.), Deďuľa (Biel.)