Nemci porazili Francúzov, hrdinom Christian Ehrhoff

Christian Ehrhoff, Cristobal Huet
Nemecký hokejista Christian Ehrhoff strieľa gól francúzskemu brankárovi Cristobalovi Huetovi počas zápasu na MS. Foto: SITA/AP

HELSINKI 14. mája (WEBNOVINY) – Reprezentanti Nemecka zvíťazili na 77. majstrovstvách sveta v hokeji v utorkovom podvečernom stretnutí v Helsinkách nad výberom Francúzska 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól zápasu v Hartwall Areene strelil v druhej minúte predĺženia (62. min) kapitán Christian Ehrhoff.

Spomenutý obranca tímu NHL Buffalo Sabres bol s dvoma presnými zásahmi hrdinom duelu. Francúzi síce dva razy viedli, napokon však ťahali za kratší koniec. V tomto dueli už ani jeden z tímov nemohol postúpiť do štvrťfinále a obe krajiny mali aj istú záchranu medzi hokejovou elitou. Jedným z hlavných arbitrov stretnutia bol aj Slovák Vladimír Baluška.

Francúzsko – Nemecko 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 2. Desrosiers (Besch), 35. A. Roussel – 18. Ehrhoff (Ullmann), 42. Wolf (Hördler), 62. Ehrhoff (M. Goc)

Vylúčení: 7:2 na 2 min, navyše: A. Roussel (Fr.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Reiber (Švaj.) – Blümel (ČR), J. Morrison (USA), 2062 divákov