Šampionát zažil veľké prekvapenie, Švajčiari zdolali Švédov

Ms svedsko svajciarsko
Švajčiarsky tím strieľa gól Švédom v zápase majstrovstiev sveta Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 3. mája (WEBNOVINY) – Prvým veľkým prekvapením 77. hokejových MS v Škandinávii je piatková prehra domácich Švédov v štokholmskej základnej skupine so Švajčiarmi 2:3.

Reprezentanti krajiny Helvétskeho kríža si v druhej tretine vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Matthiasa Biebera a Nina Niederreitera.

Ešte pred záverečnou časťou znížil Johan Fransson a v 60. min sa k nemu strelecky pridal Simon Hjalmarsson, lenže „tri korunky“ v tej chvíli už prehrávali 1:3. V čase 59:27 min totiž do prázdnej bránky skóroval Ryan Gardner.

Švédsko – Švajčiarsko 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 39. Fransson (N. Danielsson, L. Eriksson), 60. Hjalmarsson (Tallinder) – 23. Bieber (Walker, Blum), 29. Niederreiter (M. Plüss), 60. Gardner

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Croft (USA), Rönn – Suominen (obaja Fín.), VALACH (SR)

Tabuľka (Štokholm):

1. Česko 1 1 0 0 0 2:0 3

2. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 3:2 3

3. Švédsko 1 0 0 0 1 2:3 0

4. Bielorusko 1 0 0 0 1 0:2 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Pozn.: Kanada, Nórsko, Dánsko a Slovinsko ešte nehrali.