Taliani potrápili Čechov, víťazstvo poistil Jágr

Stredajšie zápasy na MS v hokeji
Marco Insam z Talianska sa snaží prekonať českého brankára Alexandra Saláka počas zápasu na MS v Minsku. Foto: SITA/AP

MINSK 14. mája (WEBNOVINY) – Česká hokejová reprezentácia sa poriadne natrápila na svoje druhé víťazstvo na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Zverenci trénera Vladimíra Růžičku síce mali v stredajšom popoludňajšom súboji proti Talianom (2:0) výraznú prevahu, ale dlho ju nevedeli zúročiť gólmi. Taliansko v úvodnej tretine trafilo žŕdku Salákovej bránky, no prvý gól padol až v 23. min, postaral sa oň Jiří Sekáč.

Česi potom nevyužili tri presilové hry. V tretej časti Alexander Salák úspešne vyriešil záver pred vlastnou bránkou a gólovú poistku na 2:0 pridal v 56. min skúsený Jaromír Jágr.

Česi sa prebojovali na 4. miesto v tabuľke A-skupiny, Taliani zostali na siedmej pozícii.

Obrazom: Stredajšie zápasy na MS v hokeji

Výsledok – A-skupina (Čižovka Arena):

Česko – Taliansko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 23. Sekáč (Hudler, Němec), 56. Jágr (Červenka)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Vinnerborg (Švéd.) – Deďuľa (Biel.), Dehaen (Fr.)

8. Slovensko 3 0 0 1 2 6:12 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.