Američania zaskočili Fínov, Rusi presvedčivo zdolali Nórov

Najkrajšie momenty prvého dňa majstrovstiev sveta

OSTRAVA 1. mája (WEBNOVINY) – Hokejoví reprezentanti USA zaskočili úradujúcich vicemajstrov sveta Fínov a v úvode 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ich v Ostrave zdolali presvedčivo 5:1.

Skóre piatkového duelu základnej B-skupiny v ČEZ aréne otvoril 23 sekúnd pred prvou sirénou Moses. Fíni síce v 26. min vyrovnali presným zásahom Jokipakku, no potom strieľali góly už len Američania. Skúseného Rinneho postupne prekonali Hendricks, Sexton, Bonino a opäť Hendricks.

Obhajcovia titulu Rusi zdolali presvedčivo Nórov 6:2. Rusi o svojom hladkom triumfe nad severanmi rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Nóri potom síce za šesť minút znížili na 2:4, ale ešte do konca druhej tretiny favorit pridal ďalšie dva góly a obrat nepripustil. O ruské góly sa podelili Šipačov, Anisimov, Zaripov, Tichonov, Chudinov a Panarin. Oba nórske góly strelila ich najväčšia útočná hviezda Thoresen.

Obrazom: Najkrajšie momenty prvého dňa majstrovstiev sveta

B-skupina (Ostrava):
USA – Fínsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Moses (Krug, Nelson), 32. Hendricks (Sexton), 35. Sexton (Krug, Hendricks), 47. Bonino (Moses, Nelson), 58. Hendricks (Larkin) – 26. Jokipakka (Pesonen, Kemppainen)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Bulanov (Rus.) – Lederer, Tosenovjan (obaja ČR), 8812 divákov

Rusko – Nórsko 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Góly: 3. Šipačov (Kovaľčuk, Dadonov), 4. Anisimov (Kovaľčuk), 16. Zaripov (Moziakin, Tichonov), 17. Tichonov (Medvedev, Zaripov), 30. Chudinov (Moziakin, Zaripov), 35. Panarin (Šipačov, Biriukov) – 21. Thoresen (Olimb, Hölös), 27. Thoresen (Olimb, Ask)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Rönn (Fín.) – Dahmen (Švéd.), Mills (Kan.), 6314 divákov

Tabuľka B-skupiny:

1. Rusko 1 1 0 0 6:2 3

2. USA 1 1 0 0 0 5:1 3

3. Nórsko 1 0 0 0 1 2:6 0

4. Fínsko 1 0 0 0 1 1:5 0

Pozn.: Bielorusko, Slovensko, Slovinsko a Dánsko ešte nehrali.

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.