Bielorusi ustrážili Kopitara, Američania otočili zápas

Alexander Kitarov

OSTRAVA 2. mája (WEBNOVINY) – Slovinskej hokejovej reprezentácii nevyšiel úvod 79. majstrovstiev sveta v Česku, keď zverenci Matjaža Kopitara v sobotu popoludní podľahli v súboji základnej B-skupiny v Ostrave výberu Bieloruska 2:4.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo sobotňajších zápasov

Súťažte s nami o lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Po jednom presnom zásahu Bielorusov dosiahli Stas, A. Kosticyn, Kaľužnyj a do prázdnej bránky Kitarov, za Slovincov vyrovnal na 1:1 Jeglič a na 2:3 skorigoval Pance. Najväčšia hviezda slovinského mužstva Anže Kopitar vyšiel gólovo naprázdno, pripísal si len jednu asistenciu pri presnom zásahu Panceho. Bielorusi sú najbližší súper Slovákov na MS 2015, vzájomný duel je na programe v nedeľu 3. mája od 16.15 h.

Američania si poradili s Nórmi tesne 2:1. Európski severania viedli od 7. minúty zásluhou Mortena Aska, Američania zrovnali v 13. minúte krok vďaka Trevorovi Lewisovi. Ten istý hráč dosiahol v 26. minúte druhú asistenciu pri víťaznom góle Brocka Nelsona.

Nórom nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná hra bez brankára. Americkí hokejisti sú s plným počtom bodov lídrami ostravskej skupiny, kde figurujú na 4. mieste Slováci. Tí majú zatiaľ na konte o zápas menej.

Výsledky: B-skupina (Ostrava):
Bielorusko – Slovinsko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Stas (Korobov, Gavrus), 13. A. Kosticyn (Stas, Gavrus), 24. Kaľužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 60. Kitarov – 11. Jeglič (Tičar), 52. Pance (Razingar, A. Kopitar)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrli (Švaj.) – Carnathan (USA), Semionov (Rus.), 5995 divákov

8. Nórsko 2 0 0 0 2 3:8 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.