Obrazom: Gáborík nepremenil nájazd, Pellegriniho vypískali

Bielorusko - Slovensko
Slovenský útočník Marián Gáborík nepremieňa trestné strieľanie počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 3. máj 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti v Ostrave otočili aj druhý nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas na 79. majstrovstvách sveta. V sobotu o triumfe našich hokejistov nad Dánskom v šiestej sérii samostatných nájazdov rozhodol Marko Daňo a v nedeľu bol hrdinom Andrej Meszároš, ktorý dvoma gólmi zostrelil Bielorusov.

Súťažte s nami o lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Obrazom: Meszároš spasil Slovákov v súboji s Bielorusmi

Dvadsaťdeväťročný Meszároš najprv v 53. minúte vyrovnal na 1:1 a potom v predĺžení v závere druhej minúty strhol výhru na slovenskú stranu. V piatej minúte zápasu sa nepodarilo Mariánovi Gáboríkovi premeniť trestné strieľanie. Ceny pre najlepších hráčov odovzdával predseda parlamentu Peter Pellegrini, ktorého fanúšikovia vypískali.

V 28. vzájomnom zápase oboch výberov sa zrodil 16. triumf Slovákov, Bielorusi majú na svojom konte 11 víťazstiev a jeden zápas sa skončil nerozhodne. Slovenskí hokejisti majú v tabuľke B-skupiny po dvoch zápasoch štyri body a najbližšie sa v ČEZ aréne predstavia v utorok, kedy budú ich súperom Slovinci.