Dáni s favoritom držali krok, Rusi prekvapenie nepripustili

Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji

OSTRAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Ruska napokon v stredajšom popoludňajšom zápase s Dánmi v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta v Česku po víťazstve 5:2 potvrdili úlohu favorita.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Severania s Rusmi držali krok ešte v tretej tretine, keď v 50. minúte znížil Thomas Spelling na 2:3. Sergej Moziakin a Vladimir Tarasenko v 58. minúte však definitívne spečatili triumf „zbornej“. Rusko má v tabuľke „slovenskej“ B-skupiny po štyroch odohraných dueloch na konte deväť bodov, posunulo sa na druhé miesto. Dánsko je s jediným bodom siedme.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji

Výsledok: B-skupina (Ostrava)
Rusko – Dánsko 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Panarin (Dadonov, Šipačov), 14. Moziakin (Malkin, Dadonov), 39. Dadonov (Medvedev, Kovaľčuk), 58. Moziakin (Kuľomin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin, Plotnikov) – 30. Green (Spelling), 50. Spelling

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Björk (Švéd.) – Mills (Kan.), Semjonov (Est.)

8. Slovinsko 3 0 0 0 3 6:12 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.