Rusi si schuti zastrieľali, Dáni si pripísali prvú výhru

Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji
Ruský kanonier Iľja Kovaľčuk prekonáva bieloruského brankára Kevina Lalanda počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Ostrava, 9. máj 2015. Foto: SITA/AP

OSTRAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Ruska si na 79. majstrovstvách sveta v Česku v sobotu schuti zastrieľali, keď v stretnutí ostravskej B-skupiny zdolali svojich rivalov z Bieloruska vysoko 7:0. Obhajcovia titulu majú na konte 12 bodov, Bielorusi utrpeli na tohtoročnom šampionáte prvú prehru v riadnom hracom čase.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Bieloruskí reprezentanti nezužitkovali v prvej tretine za stavu 0:1 trestné strieľanie, keď neuspel Arťom Demko. Rusi v úvode dejstva zvýšili svoje vedenie na 2:0, ale až takmer do polovice duelu to nevyzeralo na kanonádu v ich podaní. Od 30. minúty to však už bola ruská exibícia s troma využitými presilovkami i premeneným trestným strieľaním.

Obrazom: Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji

Dánska hokejová reprezentácia si na svoje konto pripísala prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta v Česku, keď zdolala výber Nórska 4:1. Dáni neboli v zápase dvoch severských tímov strelecky aktívnejší, ale efektívnejší.

Na presný zásah N. Jensena z 2. min síce vzápätí odpovedal K. A. Olimb, no ešte pred prvom sirénou upravil Nielsen v presilovke na 2:1 a tretí gól dánskeho mužstva pridal tiež v početnej výhode v 34. min Storm. V tretej časti upravil Jakobsen na 4:1. Nóri necelých päť minút pred koncom pristúpili k power-play, ale skóre sa už nezmenilo.

Nóri sú v tabuľke B-skupiny so ziskom šiestich bodov na šiestom mieste, Dáni majú o dva body menej a sú na 7. pozícii. Bezbodové Slovinsko na 8. pozícii pravdepodobne čaká zostup do A-skupiny I. divízie MS.

B-skupina (Ostrava):
Bielorusko – Rusko 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Góly: 10. Kovaľčuk (Kuľomin, Anisimov), 22. Tarasenko (Anisimov, Medvedev), 30. Šipačov (Panarin, Dadonov), 33. Panarin (Šipačov, Mironov), 43. Širokov (tr. strieľanie), 45. Dadonov (Malkin, Kovaľčuk), 52. Malkin (Tarasenko, Moziakin)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše: A. Kosticyn (Biel.) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker (Švaj.), Piechaczek (Nem.) – Dahmen (Švéd.), Fluri (Švaj.)

Dánsko – Nórsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. N. Jensen (Poulsen), 20. Nielsen (Jakobsen, Madsen), 34. Storm (Jesper Jensen, Nielsen), 52. Jakobsen (Hardt, Madsen) – 4. K.A. Olimb (Rosseli Olsen, Bonsaksen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Gofman (Rus.) – Lederer (ČR), Schrader (Nem.), 7316 divákov

8. Slovinsko 5 0 0 0 5 7:19 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.