Meniny má: Adriána

Obrazom: Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji

Autor: SITA, 10. mája 2015 00:11
Rusi deklasovali Bielorusov. Kanada a Švédsko si zaistili postup do štvrťfinále. Ani Slováci nedokázali streliť Fínom gól a prehrali.
Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji Rozhodca sa snaží rozdeliť Antona Landera zo Švédska (vľavo) a Tima Helblinga zo Švajčiarska vo vzájomnej potýčke počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Praha, 9. máj 2015. Foto: SITA/AP
PRAHA/OSTRAVA 10. mája (WEBNOVINY) - V sobotu sa na 79. majstrovstvách sveta v hokeji hralo šesť zápasov. V pražskej A-skupine sa Kanada potrápila s Francúzskom. V zápase stratila dvojgólové vedenie, ale nakoniec vyhrala 4:3 a má istotu štvrťfinále.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2015

V druhom stretnutí "áčka" si hokejisti Lotyšska výhrou 2:1 po predlžení nad Rakúskom výrazne zvýšili šance na záchranu v elitnej kategórii. Ak Rakúsko nezaboduje v pondelok 11. mája s Nemeckom alebo v utorok 12. mája s Kanadou, zostúpi do A-skupiny I. divízie.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Tretie stretnutie pražskej skupiny bolo reprízou finále MS 2013 medzi Švédskom a Švajčiarskom. Uspeli v nej "tri korunky", ktoré rozhodli počas presilovky v predĺžení zápasu a zvíťazili 2:1. Hokejisti Švédska sú rovnako ako Kanada istými štvrťfinalistami šampionátu.

Odporúčame:

Opäť to isté, Slováci zlyhali strelecky a chybovali v obrane

Tréner Vůjtek hodnotí zápas s Fínskom, pribúdajú mu vrásky

Obrazom: Štvrťfinále sa Slovákom vzdialilo, Saros s nulou

Suomi zbierajú nuly a Slováci sú blízko blamáže, píšu médiá

Hokejisti Ruska sa v ostravskej B-skupine nemaznali s Bieloruskom a rostrieľali ho v pomere 7:0. Bielorusi utrpeli na tohtoročnom šampionáte prvú prehru v riadnom hracom čase. Od 30. minúty sa stretnutie premenilo na exhibíciu obhajcu titulu z Ruska.

Tím Slovenska neuspel ani so svojím posledným severským súperom v "béčku", Fínsku podľahol 0:3. Hokejisti z "krajiny tisícich jazier" neinkasovali už vo štvrtom zápase po sebe. Slováci boli v zápase strelecky nemohúci, hoci podali solídny výkon. Až do tretej tretiny bol stav nerozhodný, v nej ho už Fíni zlomili vo svoj prospech.

Dánski hokejisti zdolali Nórsko a pripísali si tak prvú výhru na tohtoročnom šampionáte. Dáni neboli v zápase dvoch severských tímov strelecky aktívnejší, ale efektívnejší. Nóri necelých päť minút pred koncom za stavu 1:4 ešte pristúpili k power-play, ale skóre sa už nezmenilo.

Sobotňajšie výsledky:

Slováci podľahli Fínom, góly padali iba v tretej tretine

Kanada a Švédsko sú vo štvrťfinále, Lotyši sa môžu zachrániť

Rusi si schuti zastrieľali, Dáni si pripísali prvú výhru

Fínsko - Slovensko Zákrok brankára Juusa Sarosa počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 9. máj 2015. Foto: SITA/AP

Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji Zrážka francúzskeho útočníka Damiena Fleuryho s kanadským gólmanom Martinom Jonesom počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Praha, 9. máj 2015. Foto: SITA/AP

Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji Brankár Rakúska Bernhard Starkbaum zneškodnil strelu Miksa Indrašisa z Lotyšska počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Praha, 9. máj 2015. Foto: SITA/AP