Česi si poradili s Nemcami, Kanada dala Švajčiarom sedmičku

Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji
Český útočník Dominik Simon v súboji s Nemcom Moritzom Müllerom počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Praha, 10. máj 2015. Foto: SITA/AP

PRAHA 10. mája (WEBNOVINY) – Česká hokejová reprezentácia si na domácich 79. majstrovstvách sveta vybojovala definitívu postupu do štvrťfinále, keď v nedeľu popoludní zdolala nemecký výber 4:2. Spolu s Čechmi sa „zviezli“ aj Švajčiari, ktorí už tiež nemôžu prísť o prienik medzi okteto najlepších mužstiev na turnaji.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Domáci výber mal v pražskej O2 aréne výraznú prevahu, ale Nemcom sa dlho darilo držať priaznivý stav, dvakrát dokonca viedli. Na presný zásah Piettu z 8. minúty odpovedal o šesť minút neskôr Vondrka, gól Wolfa z 24. minúty zase vzápätí „zmazal“ Koukal. Víťazný zásah dosiahol v 28. minúte v presilovke Voráček a konečnú podobu výsledku dal v tretej tetine veterán Jágr.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji

Hokejisti Kanady si zabezpečili nedeľňajším víťazstvom nad Švajčiarskom 7:2 prvenstvo v základnej A-skupine. Javorové listy nestratili body ani vo svojom šiestom vystúpení v českej metropole a do play-off vstúpia z najvýhodnejšej pozície. Švajčiari prvýkrát neuspeli na šampionáte v riadnom hracom čase.

Kanaďania v O2 Arene udreli už po 53 sekundách, keď sa presadil Seguin. Helvéti ešte dokázali vyrovnať, zámorský tím však mal veľmi dobrý záver prvej dvadsaťminútovky a 18 sekúnd pred jej záverom ho poslal do vedenia Nathan MacKinnon. V 28. minúte sa presadil aj Aaron Ekblad. Kanaďanom vyšiel opäť záver tretiny, tentoraz v ňom dali dva góly. V tretej dvadsaťminútovke sa už len dohrávalo a javorové listy bez väčších problémov dokráčali k šiestej výhre.

Výsledok: A-skupina (Praha):
Nemecko – Česko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder) – 14. Vondrka, 26. Koukal (Jan Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Bjork (Švéd.) – Suominen (Fin.), Mc Intyre (USA), 17 383 divákov

8. Rakúsko 5 0 1 1 3 6:17 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.