Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Zlatica

Bielorusi získali bod s Fínskom, Slováci majú šancu postúpiť

Autor: SITA, 11. mája 2015 17:44, aktualizované: 11. mája 2015 22:50
Slováci postúpia do vyraďovacej fázy šampionátu iba v prípade, ak v súboji s tímom USA získajú o dva body viac ako mužstvo Bieloruska v dvoch dueloch - v pondelok podvečer proti Fínsku a v utorok na pravé poludnie proti Nórsku.

Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji Bielorus Artur Gavrus sa snaží zabrániť skórovať Fínovi Leovi Komarovi počas zápasu majstrovstiev sveta v Českej republike. Foto: SITA/AP

OSTRAVA 11. mája (WEBNOVINY) - Šanca slovenskej hokejovej reprezentácie na postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta v Česku stále žije, Fíni totiž zdolali Bielorusov 3:2 po samostatných nájazdoch a aspoň trocha pomohli tímu Vladimíra Vůjtka.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2015

Slovensko však na najlepšiu osmičku potrebuje v utorok počas posledného hracieho dňa zdolať po 60 minútach USA a spoliehať sa na výhru za tri body Nórska proti Bielorusku.

Odporúčame:

Rakúsko si poradilo s Nemeckom, urobilo krok k záchrane

Brankárska jednotka na USA je nejasná, Jurčo netrénoval

Slováci siahajú na olympiádu, ohrozuje ich len Bielorusko

Fíni sú v B-skupine na 3. priečke. Stále však môžu pomýšľať aj na postup z prvého miesta do štvrťfinále, potrebujú však zdolať Rusov a veriť v úspech SR. Všetko podstatné sa v zápase stalo v tretej tretine. Najskôr ukončil Jevgenij Kovyršin rekordnú sériu Pekku Rinneho bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na 238:50 min.

Suomi stačila na obrat necelá minúta, v 52. min najskôr skóroval v presilovke nechytateľnou strelou Joonas Donskoi a potom o 54 sekúnd neskôr aj so šťastím rozveselil fanúšikov Fínska i Slovenska Teemu Hartikainen. Bielorusi vyrovnali v záverečnej power-play, 31 sekúnd pred treťou sirénou sa presadil Alexej Kaľužnyj. V samostatných nájazdoch sa presadili všetci traja fínski strelci.

Obrazom: Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji

Slovinská hokejová reprezentácia sa dočkala premiérového víťazstva i prvých bodov, keď v pondelok večer zdolala v Ostrave výber Dánska 1:0. Zverenci trénera Matjaža Kopitara sa ako nováčik lúčia s elitnou kategóriou, v nasledujúcej sezóne sa predstavia v A-skupine I. divízie MS. Dánov od zostupu napokon zachránil bod, ktorý získali v úvode turnaja v súboji so Slovákmi.

O pondelkovom triumfe Slovincov rozhodol už v 10. min Pance, ktorý tečoval pokus Kovačeviča. V ďalšom priebehu stretnutia síce mali obe mužstvá niekoľko dobrých šancí, ale brankári Krošelj a Dahm už neinkasovali. Dáni hrali v závere power-play, no v 59. min Jeglič netrafil z polovice hracej plochy opustenú bránku súpera a vzápätí mieril z uhla nepresne aj A. Kopitar.

B-skupina (Ostrava)

Fínsko - Bielorusko 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 52. Donskoi (Lindell, J. Jokinen), 53. Hartikainen (Jaakola, Kemppäinen), rozhodujúci sam. nájazd Donskoi - 46. Kovyršin (Stepanov, Kulakov), 60. Kaľužnyj (S. Kosticyn, Gavrus)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker, Wehrli (obaja Švaj.) - Tošenovjan (ČR), Semjonov (Est.), 8812 divákov

Slovinsko - Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 10. Pance (Kovačevič, A. Kopitar)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Šindler (ČR) - Carnathan (USA), Schrader (Nem.), 6978 divákov

8. Slovinsko 7 1 0 0 6 9:22 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.