Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty z prvého dňa MS v hokeji
Americký brankár Keith Kinkaid počas úvodného zápasu B-skupiny proti Kanade na svetovom šampionáte v Rusku. Petrohrad, 6. máj 2016. Foto: SITA/AP

MOSKVA/PETROHRAD 6. mája (WebNoviny.sk) – Majstrovstvá sveta v hokeji 2016 odštartovali úvodnými zápasmi v obidvoch skupinách v Moskve aj Petrohrade a priniesli veľmi zaujímavé výsledky.

Asi najväčší šok pripravili vo večernom zápase A-skupiny hranej v Moskve českí hokejisti domácim Rusom. Naši západní susedia nedovolili domácim hráčom streliť ani gól a zvíťazili prekvapujúco 3:0. Ruskí hokejisti si vytvorili miestami enormný tlak, ale v ceste im stál výborne chytajúci český gólman Dominik Furch.

V prvom zápase tej istej skupiny sa podarilo Lotyšom vziať si cenný bod od Švédov, ktorým podľahli až po predĺžení 1:2. Lotyšskí hráči napriek jednogólovému manku držali s favorizovaným súperom krok a v závere tretej tretiny si vynútili predĺženie, v ktorom však boli šťastnejší Severania.

Obhajcovia vlaňajšieho titulu, hokejisti Kanady, hrali už na úvod šampionátu v B-skupine zámorské derby s tímom USA. Hoci na začiatku zápasu prehrávali o gól, v ďalšom priebehu naklonili misky váh na svoju stranu a zvíťazili jasne 5:1. A to sa podľa slov ich hráča Dericka Brassarda stále len zohrávajú.

Rovnakým štvorgólovým rozdielom si vo večernom zápase tej istej skupiny poradili favorizovaní hokejisti Fínska s Bieloruskom. Dvoma gólmi sa na triumfe 6:2 podieľali Patrik Laine a Mikael Granlund.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.