Namiesto šampanského nakoniec tiekli slzy

Smútok bratislavských fanúšikov
Smútok slovenských fanúšikov po prehratom semifinálovom zápase olympijského turnaja medzi Slovenskom a Kanadou na zaplnenom námestí SNP v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Niekoľko fliaš šampanského, pripravených na Námestí SNP v Bratislave na oslavu zisku bronzových medailí hokejistov na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri, nakoniec poslúžilo na zapitie smútku z prehry s Fínskom 3:5. Až do rozhodujúceho gólu Valtteriho Filppulu počas slovenskej hry bez brankára verilo niekoľko stoviek fanúšikov v malý zázrak, že sa im dobre rozohraný zápas podarí nakoniec doviesť do úspešného konca. Do varu dostala fanúšikov na námestí najmä druhá tretina. V nej Slováci troma úspešnými zásahmi otočili zápas a pred záverečnými dvadsiatimi minútami viedli rozdielom dvoch gólov. „Máme bronz,“ bola v tom čase presvedčená mladá dievčina. Po zápase ostala sedieť na chodníku a plakala.

Námestie v tretej tretine na pár minút stíchlo a pozeralo na veľkoplošnú obrazovku, ako pribúdajú góly v bránke Jaroslava Haláka. Diváci opäť ožili v záverečných minútach, keď sa svojim povzbudzovaním snažili na diaľku pomôcť slovenským hráčom dostať puk do súperovej brány. Nepodarilo sa, a tak namiesto šampanského nakoniec tiekli slzy. Aj napriek štvrtému miestu viacerí fanúšikovia ocenili výkon slovenskej reprezentácie pod piatimi kruhmi.