NBA: Miami prišlo o 24-bodové vedenie nad Orlandom

MIAMI HEATS

NEW YORK 4. marca (WEBNOVINY) – Basketbalisti Miami nezvládli štvrtkový duel zámorskej NBA proti Orlandu. V tretej štvrtine viedli o 24 bodov, no ani to im na víťazstvo nestačilo.

Magic otočili duel vo svoj prospech a zvíťazili 99:96. Postarali sa tak o druhý najväčší comeback v sezóne i klubovej histórii. „Prehrali sme už viac zápasov, ktoré sme mali dlho pod kontrolou. Musíme s tým rýchlo niečo urobiť,“ poznamenal krídelník domácich Chris Bosh.

„Podobné stretnutia som už odohral, ale toto bolo špeciálne. Dobre sme si pamätali na posledný vzájomný súboj. LeBron aj Dwyane hrali v prvej polovici fantasticky. Neprestali sme však bojovať, podarilo sa nám zastaviť niekoľko ich akcií. Je to veľké víťazstvo,“ skonštatoval najlepší strelec hostí Jason Richardson.

Denver akoby vôbec nepociťoval odchod dvojice Carmelo Anthony, Chauncey Billups. Nuggets vo štvrtok vyhrali v Utahu 103:101 a pripísali si piate víťazstvo z ostatných šiestich stretnutí. „Mali sme aj kus šťastia, o tom niet pochýb. Takmer sme víťazstvo pustili z rúk,“ povedal rozohrávač hostí Arron Afflalo, ktorého trojka 11,4 sekundy pred koncom rozhodla o víťazovi. Jazz mohli poslať zápas aspoň do predĺženia, ale pokus Andreja Kirilenka bol nepresný. Domáci ťahajú opačnú sériu ako Denver, od výmeny svojho hviezdneho rozohrávača Derona Williamsa prehrali štyri z piatich duelov.