Obrazom: LA Kings vyhrávajú finálovú sériu vďaka predĺženiam

Kings zmazali dvojgólové straty a vyhrali v predĺžení
Švédsky brankár New York Rangers Henrik Lundqvist. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Los Angeles Kings vedú vo finálovej sérii NHL už o dva zápasy. Oba sa im podarilo vyhrať v predĺžení. To dvojnásobné v druhom zápase vybojoval svojím premiérovým gólom vo finále Marián Gáborík. Viac sa dočítate

.

Obrazom: Kings zmazali dvojgólové straty a vyhrali v predĺžení

Zaujímavosti po skončení druhého finále Stanleyho pohára v hokeji medzi Los Angeles a New York Rangers:

* Kings už v treťom zápase po sebe doťahovali dvojgólové manko súpera a vyhrali ho po predĺžení, čo ešte nedokázal iný klub v histórii. Okrem prvého a druhého finále s Rangers sa im to podarilo aj v siedmom súboji o konferenčný titul s Chicagom.

* Kings sú prvým klubom v histórii, ktorý vo finále play-off vedie 2:0 na zápasy, aj keď v prvých dvoch dueloch neviedol ani jednu sekundu. V play-off to odteraz dokázal len Montreal, ktorý v roku 1951 v úvode semifinálovej série zdolal Detroit 3:2 po štvornásobnom predĺžení a 1:0 po trojnásobnom predĺžení.

* Kings nevyhrávali už 229:15 min, čo sú takmer štyri stretnutia. Naposledy v šiestom súboji série proti Chicagu prišli o vedenie v polovici tretej tretiny.

* Už tretí rok po sebe sa úvodné dve stretnutia finále rozhodli až v predĺžení. V roku 2012 práve Kings dvakrát zdolali New Jersey, pred rokom sa Chicagu podarilo vyhrať doma jeden duel s Bostonom.

* Z 28 stretnutí s predĺžením vo finále od roku 1990 sa len osem skončilo výhrou domáceho tímu.

* V tohtoročnom play-off sa predlžovalo v sobotu 25. raz. Až v 27,8 % duelov sa musel nadstavovať čas, domáce tímy vyhrali jedenásťkrát.

* Kings odohrali druhý najdlhší duel v play-off v histórii klubu. Časom 90:26 min len o 74 sekúnd zaostali za minuloročným maximom proti Chicagu.

* Len trikrát v histórii NHL sa stalo, že mužstvo po dvoch úvodných víťazstvách vo finále nezískalo Stanleyho pohár. Detroit v roku 2009 viedol nad Pittsburghom 2:0 no prehral v sedemzápasovej sérii, rovnako Vancouver o dva roky neskôr nepochodil s Bostonom. Predtým sa to stalo v roku 1971, keď Chicago prišlo o náskok s Montrealom.

* Po zavedení formátu play-off na štyri víťazstvá sa domácim podarilo v 48 prípadoch viesť 2:0 na zápasy. V 43 prípadoch (89,9 %) sa taký tím tešil zo Stanleyho pohára.