Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty prvého dňa majstrovstiev sveta

PRAHA/OSTRAVA 2. mája (WEBNOVINY) – Nájazdová dráma, víťazstvá zámorských tímov a triumf obhajcov titulu – to priniesol úvodný deň hokejového šampionátu, ktorý sa v piatok začal v Českej republike.

Favorizovaní reprezentanti Kanady vstúpili úspešne do šampionátového diania, keď si poradili s výberom Lotyšska pohodlne 6:1. V druhom stretnutí A-skupiny v Prahe videla zaplnená 02 Aréna parádne predstavenie v podaní domácich Čechov a Švédov. Napokon boli úspešné „tri korunky“, ktoré zvíťazili 6:5 po samostatných nájazdoch. V zápase plnom dramatických zvratov, ale aj hokejovej kvality, rozhodol o švédskom triumfe v nájazdovej lotérii obranca Ekman-Larsson.

Američania zaskočili Fínov. Skóre v prvom zápase v ostravskej ČEZ aréne otvoril 23 sekúnd pred prvou sirénou Moses. Fíni síce v 26. min vyrovnali presným zásahom Jokipakku, no potom strieľali góly už len Američania. Skúseného Rinneho postupne prekonali Hendricks, Sexton, Bonino a opäť Hendricks.

Rusi o svojom hladkom triumfe nad severanmi rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Nóri potom síce za šesť minút znížili na 2:4, ale ešte do konca druhej tretiny favorit pridal ďalšie dva góly a obrat nepripustil. Oba nórske góly strelila ich najväčšia útočná hviezda Thoresen.