Obrazom: Sagan vyhral rýchlostnú prémiu, kráľom Álp je Majka

14. etapa Tour de France
Cyklisti počas 14. etapy pretekov Tour de France z Grenoble na vrchol Risoul, ktorá merala 177 km a vyhral ju Poliak Rafal Majka.

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Sobotňajšiu 14. etapu pretekov Tour de France z Grenoble na vrchol Risoul, ktorá merala 177 km a vyhral ju Poliak Rafal Majka.

Slovenský cyklista Peter Sagan už 170-bodový náskok v súťaži o zelený dres pred Francúzom Bryanom Coquardom. Dvadsaťštyriročný Žilinčan si vybojoval v sobotu ďalších 20 bodov za prvenstvo na rýchlostnej prémii, ktorá bola hneď v úvode alpskej etapy. Sagan má momentálne na konte 361 bodov.

Obrazom: 14. etapa Tour de France

Všetky informácie z Tour de France nájdete

—–> TU

Majka sa stal kráľom Álp na 101. ročníku. V piatok finišoval druhý, v sobotu triumfoval vďaka nástupu z vedúcej skupiny v cieľovom kopci. Dvadsaťštyriročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo dosiahol najväčší úspech kariéry a tešil sa z druhého víťazstva v profesionálnom pelotóne.