Obrovská olympijská senzácia, Rusky prehrali so Švajčiarkami

Rusko, hokej, soči
Švajčiarka Anja Stiefelová a ruská brankárka Anna Prugová počas sobotňajšieho štvrťfinálového zápasu na olympiáde v Soči. Foto: SITA/AP

SOČI 15. februára (WEBNOVINY) – Hokejistky Švajčiarska sa postarali na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči o obrovskú senzáciu, keď v sobotňajšom štvrťfinálovom zápase vyradili domáce reprezentantky.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Švajčiarky zvíťazili 2:0, skóre stretnutia otvorila v 11. min Stefanie Martyová, dvadsať sekúnd pred koncom pečatila Lara Stalderová do prázdnej bránky. Švajčiarska brankárka Florence Schellingová kryla 41 streleckých pokusov. Pre švajčiarske hokejistky to bolo vôbec prvé víťazstvo na turnaji, na konte mali len bod za prehru 3:4 po predĺžení s Fínkami. Rusky na svojej ceste do štvrťfinále uspeli vo všetkých troch dueloch v základnej B-skupine.

Obrazom: Sobota na olympiáde v Soči

V úvodnom sobotňajšom štvrťfinálovom zápase zvíťazili Švédky nad Fínkami 4:2, keď otočili vývoj duelu. Hráčky výberu „Tre Kronor“ prehrávali po dvoch tretinách 0:1, v úvode záverečnej časti im vyšiel obrat na 2:1. Hoci sa z vedenia tešili len dvanásť sekúnd, v závere Emma Eliassonová počas presilovky a Emma Nordinová gólom do prázdnej bránky strhli víťazstvo na švédsku stranu.

Program a výsledky hokejového turnaja na ZOH v Soči nájdete

—> v tomto článku.

V pondelkovom semifinále sa stretnú Švajčiarky s obhajkyňami zlata Kanaďankami, Švédky budú čeliť Američankám. Fínky a Rusky budú hrať v skupine o 5. – 8. miesto.

Štvrťfinále (Šajba aréna, Soči):

Švajčiarsko – Rusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Martyová, 60. Stalderová

Vylúčené: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tottmanová (Nem.) – Björkmanová (Švéd.), Caugheyová (Kan.)

Fínsko – Švédsko 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)

Góly: 34. Hoviová, 46. Nuutinenová – 41. Borgqvistová, 46. Westerová, 56. Eliassonová, 60. Nordinová

Vylúčené: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertrichová (Nem.) – Gagnonová (Kan.), Johnsonová (USA)