Kanada porazila Fínsko, do štvrťfinále v Soči idú obaja

Nedeľňajšie zápasy na olympijskom hokejovom turnaji
Kanadský útočník Jonathan Toews sa snaží spoza bránky skórovať počas nedeľňajšieho zápasu proti Fínsku na olympijskom turnaji v Soči. Foto: SITA/AP

SOČI 16. februára (WEBNOVINY) – V záverečnom zápase skupinovej fázy na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči v B-skupine Kanaďania zdolali Fínov 2:1 po predĺžení. O víťazstve obhajcov olympijského zlata rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v stretnutí obranca Drew Doughty. Zadák Los Angeles strelil už štyri góly na olympijskom turnaji a o gól preskočil švédskeho súpera z obrany Erika Karlssona.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Kanaďania sa stali víťazmi B-skupiny, spolu s nimi postúpili priamo do štvrťfinále aj Fíni ako najlepší tím z druhých miest. Ďalšími istými štvrťfinalistami sú víťazi ďalších dvoch skupín – hokejisti USA a Švédska. Zostávajúci štyria štvrťfinalisti vzídu z utorkových súbojov: Slovensko – Česko, Švajčiarsko – Lotyšsko, Rakúsko – Slovinsko a Rusko – Nórsko.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na olympijskom hokejovom turnaji
Program a výsledky hokejového turnaja na ZOH v Soči nájdete

—–> v tomto článku

.

Hokejisti Rakúska úspešne zakončili svoje účinkovanie v základnej B-skupine, v nedeľňajšom dueli v Ľadovom paláci Boľšoj zdolali nórskych reprezentantov 3:1. Hviezdou duelu sa stal útočník New Yorku Islanders Michael Grabner, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Rodák z Villachu v 5. min otvoril skóre, o dve minúty prihral v presilovke na presný zásah Michaelovi Rafflovi a minútu pred koncom pečatil zisk troch bodov pre svoj tím. Rakúšania obsadili v B-skupine tretie miesto, Nórom patrí posledná štvrtá pozícia.

B-skupina (Ľadový palác Boľšoj, Soči):
Rakúsko – Nórsko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 5. Grabner (Pöck, Lukas), 7. M. Raffl (Grabner), 59. Grabner (Welser) – 29. Skröder (Thoresen)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler (ČR), Walsh (USA) – Cameron (Kan.), Schrader (Nem.), 6882 divákov

Rakúsko: Lange – Tratting, A. Lakos, Pöck, R. Lukas, Altmann, F. Iberer, Unterluggauer, Ulmer – F. Raffl, Vanek, Grabner – Latusa, Koch, Lebler – T. Raffl, Nödl, Hundertpfund – Oberkofler, Welser, Herburger

Nórsko: Haugen – Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard – Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen – Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen – Olden, Skröder, Bastiansen – K. Forsberg, Roest, Dahlström – Hansen, Röymark

Obrazom: Nedeľa na olympiáde v Soči

Fínsko – Kanada 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 38. T. Ruutu (J. Jokinen, Väänänen) – 14. Doughty (S. Weber, Crosby), 63. Doughty (J. Carter)

Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Pollock (Kan.) – Ďeďuľa (Biel.), Kovachik (Kan.), 11 263 divákov

Fínsko: Rask – Väänänen, Määttä, Kukkonen, S. Salo, Lepistö, Hietanen, Vatanen, Timonen – Selänne, Immonen, Mikael Granlund – Korpikoski, O. Jokinen, T. Ruutu – Aaltonen, Kontiola, J. Jokinen – Pihlström, Komarov, Lehterä

Kanada: Price – Keith, S. Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – P. Bergeron, Crosby, Jamie Benn – Duchene, Getzlaf, Perry – J. Carter, Toews, Marleau – Sharp, Tavares, Rick Nash