Slovenské hádzanárky podľahli v kvalifikácii na ME Maďarkám

Maďarsko - Slovensko
Sprava: Slovenka Veronika Habánková v súboji s hráčkou Maďarska Ildikó Erdősi v kvalifikačnom zápase 1. kola 5. skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 v hádzanej žien vo Švédsku. Dabas, Maďarsko, 8. október 2015. Foto: SITA/Kristián Molnár

DABAS 8. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenské hádzanárske reprezentantky neuspeli v úvodnom vystúpení v 5. skupine II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2016 vo Švédsku.

Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli vo štvrtkovom stretnutí 1. kola v Dabasi favorizovaným domácim Maďarkám 19:32 (8:15).

Slovenky sa v tabuľke skupiny zaradili na 3. priečku. V sobotu ich od 18.00 h čaká v Šali mimoriadne dôležitý duel z hľadiska postupových vyhliadok proti výberu Poľska, ktorý už v stredu v Lubine rozdrvil Fínsko 29:12.

Výsledok – II. fáza kvalifikácie ME 2016 v hádzanej žien vo Švédsku – 5. skupina – štvrtok:

DABAS

Maďarsko – Slovensko 32:19 (15:8)

Najviac gólov za Maďarsko: Mayerová 5, Szamoránska, Bognárová-Bódiová po 4, Kovacsiczová 4/1

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Medveďová – Horňáková 1, R. Bíziková, Súkenníková 2/1, Rechtorisová 2, Szőkeová, Szücs, M. Školková 1, S. Szarková 5/1, Kostelná 1, Fiľková-Trehubová 3, Habánková 3, Kertészová, Veselková 1, Bujnochová

pok. hody: 3/1 – 3/2, vylúčené: 0 – 4, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 2000 divákov

Hlas:

Dušan Poloz (tréner SR): „Nie som spokojný s výkonom ani s výsledkom. Z môjho pohľadu bola predvedená hra lepšia ako konečný rezultát. Dievčatá sa snažili, ale súper bol jednoznačne lepší. Mali sme aj svetlé pasáže, no boli krátke. Darila sa nám hra bez brankárky, škoda zahodených šancí. Nebezpečné spojky Maďariek sme čiastočne ubránili, ale mrzí ma, že sme nedokázali pokryť pivotky súpera.“

I. polčas

Len v úvodných minútach do stavu 2:2 držali Slovenky krok s favoritom, ktorý v ďalšom priebehu vďaka gólom z protiúkovov viedol na začiatku 9. minúty 6:2. Tréner Poloz si zobral oddychový čas, no hneď po ňom Szamoránska zvýšila na 7:2.

V druhej desaťminútovke prišlo zlepšenie, slovenské hráčky pridali v obrane a postupne sa začali doťahovať. Súkenníková premeneným pokutovým hodom v 19. minúte znížila na 7:9. Brankárka Tóthová následne zneškodnila dva pokusy Maďariek z pokutových hodov, ale domáce aj tak odskočili na 12:7.

Polozovým zverenkám tretia desaťminútovka nevyšla, strelecky sa v nej presadili len raz a umožnili favoritovi získať polčasové vedenie 15:8.

II. polčas

Zverenky Andrása Németha aj bez hviezdnej Anity Görbiczovej v zostave pridali hneď po zmene strán ďalšie dva góly (17:8). Hoci tím SR potom dvakrát znížil na rozdiel siedmich gólov (10:17 a 12:19), maďarské družstvo sa štvrťhodinu pred koncom dočkalo aj dvojciferného vedenia (24:14).

Mayerovej dve úspešné strely zvýraznili hrozivo narastajúce skóre (26:14). Slovenky sa v záverečnej časti stretnutia už nezmohli na skorigovanie vysokého rozdielu, a tak si z Dabasu odniesli prehru 19:32.