Prešov zosadil Záhreb z líderskej pozície v SEHA League

Tatran presov
Rado Antl z Prešova (s loptou) v zápase 8. kola SEHA GSS League medzi Tatran Prešov - PPD Záhreb (Chorvátsko). Prešov, 28. október 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 28. októbra (WebNoviny.sk) – Po nedeľňajšom trápení s posledným tímom tabuľky mali hádzanári Tatrana Prešov jednoduchšiu úlohu s lídrom 5. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/Gazprom League“. Kým RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny zdolali tesne 27:26 (12:15), nad chorvátskym RK Prvo plinarsko društvo Záhreb zvíťazili v stredajšom stretnutí 8. kola s prehľadom 30:23 (14:9).

Prešovčania sa pomalšie rozbiehali, v 11. min prehrávali 2:4, ale trojgólovou šnúrou otočili na 5:4. Od stavu 7:7 však domáci zobrali taktovku do svojich rúk a v druhej polovici prvého polčasu ušli svojmu súperovi na 14:8. Záhrebčan Horvat v poslednej minúte stanovil polčasové skóre na 14:9 z pohľadu Tatrana. Po zmene strán sa hostia dotiahli na tri góly, ale od stavu 18:15 skórovali Šarišania päťkrát za sebou a úplne ovládli dianie. Antl v 53. min zvýšil už na dvojciferný rozdiel (27:17) a v zostávajúcom čase už len kontrolovali vývoj. Práve spomenutý krídelník Radoslav Antl mal vďaka 10 gólom strelecky najväčší podiel na prvej prehre Záhrebu v aktuálnej sezóne tejto súťaže

Zverenci Rastislava Trtíka majú po siedmich vystúpeniach na svojom konte 18 bodov, vďaka čomu sa v neúplnej tabuľke vyšvihli na 1. priečku. Na úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League najbližšie opäť domáci duel, v sobotu 31. 10. si od 18.00 h predohrajú súboj s macedónskym nováčikom RK Maks Strumica.

Tatran Prešov (SR) – RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) 30:23 (14:9)

Najviac gólov: Antl 10/3, Hrstka 6/2, Kopčo a Peskov po 4 – Šebetič 7, Vujič 4, Horvat 4/2

Pok. hody: 6/5 – 2/2, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.)