Meniny má: Melánia

Iuventa nezvládla 16 minút a v Nemecku prehrala o 4 góly

Autor: SITA, 9. januára 2016 21:32, aktualizované: 9. januára 2016 22:13
Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli v prvom zápase osemfinálového 4. kola Pohára EHF žien 2015/2016.
Iuventa Michalovce Foto: archívne, SITA/Štefan Madaras
TÜBINGEN 9. januára (WebNoviny.sk) - Hádzanárky Iuventy Michalovce našli v aktuálnej sezóne prvého premožiteľa.

Zverenky trénera Františka Urbana napriek šesťgólovému náskoku takmer v polovici druhého polčasu napokon neuspeli v prvom zápase osemfinálového 4. kola Pohára EHF žien 2015/2016, keď v sobotu v nemeckom Tübingene podľahli domácemu TuS Metzingen 26:30 (19:16) a zatiaľ sa nepriblížili k štvrťfinálovej účasti.

O postup medzi osem najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže ženských klubov budú môcť zabojovať na budúcu sobotu 16. januára, keď vo svojej Chemkostav aréne budú od 17.30 h hostiť v odvete bundesligového protivníka.

Výsledok - Pohár EHF žien 2015/2016 - 4. kolo (osemfinále) - prvý zápas
* odveta 16. 1. o 17.30 h

TuS Metzingen (Nem.) - Iuventa Michalovce (SR) 30:26 (16:19)
Najviac gólov za Metzingen: Behnkeová 5, Temesová 5/1, Stefaniová 4, Loerperová 4/1
Zostava a góly Iuventy: Álvarezová-Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 7, Černovová 3, M. Holešová 1, V. Kišíková, S. Nagyová, Habánková 3, Levčenková 3, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 2/2, Perederijová 2
pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Vujačičová a Kažanegrová (obe Č. Hora), 1770 divákov

Iuventa dobre začala, Habánková v 7. min upravila už na 4:1 pre hostky. Domáce sa však rýchlo otriasli a v úvode 13. min bolo vyrovnané (5:5). Metzingen sa prvýkrát dostal do vedenia v 17. min, keď sa dvakrát za sebou presadila Temesová a otočila na 9:8. Dlho sa však z neho netešili, lebo Iuventa vzápätí opäť naklonila skóre na svoju stranu. Domáce sa z 11:13 dostali na 15:14 v 25. min, ale záver prvého dejstva patril Zemplínčankám. Päťgólovou šnúrou získali výraznejší náskok, z ktorého tesne pred prestávkou ukrojila Vollebregtová (16:19).

Domáce sa snažili o obrat vo vývoji. Zo 17:21 znížili v priebehu minúty na 19:21, ale slovenský majster držal opraty vo svojich rukách. V 44. min Fiľková-Trehubová nekompromisne premenila pokutový hod na 25:19. Potom však nastal nečakaný zlom. V zostávajúcich 16 minútach skórovali Michalovčanky len jediný raz, pričom inkasovali až desaťkrát a po viac ako nádejných troch štvrtinách duelu si odnášanú z Nemecka prehru so štvorgólovým mankom.

Hlas:
František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Duel sa mi ťažko hodnotí. Súper nás neprekvapil, mali sme dobrý vstup do zápasu a prvý polčas sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom ako o tri góly. Po zmene strán sme nezačali dobre, ale potom nám vyšla pasáž po 44. minútu. Následne sme spravili tri banálne chyby v obrane a útoku a napokon sme zvyšok stretnutia prehrali 1:11. Keď sme viedli o šesť gólov, niektoré naše hráčky sa asi uspokojili a ďalšie zľakli. Zápas sme mali dovtedy jasne pod kontrolou. Škoda, lebo sme mohli odchádzať domov s úsmevom, teraz prevládla veľké sklamanie. Ešte sa však nevzdávame."