Meniny má: Olívia, Tadeáš

Košičanky boli v Schiu bez šance, prehrali deviatykrát

Autor: SITA, 28. januára 2016 22:24
Basketbalistky Good Angels Košice v zápase proti kvalitatívne oveľa lepšiemu súperovi zaostávali od samého začiatku.
Basketbalistky Good Angels Košice zdolali talianske Schio Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom dvanástom vystúpení v A-skupine Euroligy na palubovke talianskeho tímu Famila Schio 63:89 (23:47). Košičanky v zápase proti kvalitatívne oveľa lepšiemu súperovi zaostávali od samého začiatku a s bilanciou 3 víťazstvá - 9 prehier zostali na predposlednej 7. priečke v A-skupine.

Zverenkyne trénera Maroša Kováčika opäť neprospeli svojej ambícii postúpiť do vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA, čo znamená skončiť v A-skupine na piatej, resp. šiestej priečke. Zostávajúce dva zápasy základnej časti odohrajú Košičanky o necelý týždeň v Lille (3. 2.) a o dva týždne doma proti Šopronu (10. 2.). Ani víťazstvá v oboch týchto dueloch im nemusia zaručiť pokračovanie v basketbalovej Európe.

Košičanky nezachytili začiatok zápasu a prvýkrát skórovali až v 3. min za stavu 0:6. O minútu neskôr už bolo 2:10 a v 8. min 6:23 z pohľadu hostiek. V domácom drese bola neudržateľná najmä americká rozohrávačka Jolene Andersonová, ktorá len do polovice zápasu nastrieľala 21 bodov, z toho tri trojky.

Polčasové skóre 47:23 navrávalo, že favorit už svoj náskok len tak nepustí. Tretiu štvrtinu síce košické hráčky vyhrali o 2 body 18:16, ale to sa predčasne rozhodnutý zápas už len dohrával. Taliansky tím napokon zvíťazil o priepastných 26 bodov. Z košického družstva sa bodovo výraznejšie presadila iba Američanka Langhornová, autorka 20 bodov.

Euroliga žien, A-skupina - výsledok:

Famila Schio (Tal.) - Good Angels Košice (SR) 89:63 (25:11, 22:12, 16:18, 26:22)
Najviac bodov Schia: Andersonová 29, Yacoubouová 12, Walkerová 10
Zostava a body Košíc: Langhornová 20, Oblaková 9, Žirková 3, Jurčenková 2, Bálintová 2 (Johnsonová 13, Kupčíková 6, Hruščáková 6, Stehlíková 2, Janoščiková 0)
TH: 20/14 - 5/3, fauly: 13 - 23, trojky: 7 - 2.