Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovenské lyžiarky nezabodujú, slalom v Maribore je zrušený

Autor: SITA, 31. januára 2016 10:49
Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová boli pred zrušením pretekov na 3. a 4. mieste priebežného poradia.

Veronika Velez-Zuzulová Veronika Velez-Zuzulová Foto: SITA/AP

MARIBOR 31. januára (WebNoviny.sk) - Nedeľňajší slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore zrušili pre nevyhovujúce podmienky na trati. Slovenským reprezentantkám Petre Vlhovej a Veronike Velez-Zuzulovej patrila v priebežnej klasifikácii 1. kola tretia a štvrtá priečka. Ich výsledky rovnako ako výkony ďalších 22 pretekárok, ktoré pustili na trať 1. kola, sa nebudú rátať do klasifikácie Svetového pohára.

Na líderskej pozícii boli spoločne Švajčiarka Wendy Holdenerová a Češka Šárka Strachová. Rakúšanka Katharina Truppeová išla ako dvadsiata štvrtá a v cieli zaostala až o 5,39 s, lebo na trati sa vytvárali nebezpečné jamy a ryhy a lyžiam chýbal sklz. Ďalšie slalomárky sa už na trať nedostali.

"Prvá časť trate bola v dobrom stave. V tej strednej som sa troška borila, vytvoril sa tam - my lyžiari tomu hovoríme - cukor, v závere sa mi išlo opäť dobre. Pred pretekmi sa diskutovalo o tom, čo vlastne bude s týmto slalomom. Dievčatá nechceli pretekať, aj tréneri boli proti. Podľa mňa sú podmienky na hrane regulárnosti," skonštatovala Velez-Zuzulová v cieli 1. kola neskôr zrušených pretekov.

Pohľad na čiastkové výsledky prvého kola dával Slovenkám dobré vyhliadky pred druhou jazdou. Vlhovej po odjazdení 24 pretekárok Svetového pohára patrila tretia priečka a jej skúsenejšia kolegyňa Veronika Velez.-Zuzulová bola štvrtá. Za líderkami - Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a Češkou Šárkou Strachovou Petra zaostávala o 9 stotín sekundy a Veronika o tridsať.

"Na začiatku som sa nevedela chytiť, ale bolo to celkovo dobré. Druhé kolo bude náročnejšie. Budem mať horšiu trať, ale pôjdem naplno o dobrý výsledok," uviedla Petra Vlhová pre slovenské médiá v cieli 1. kola, keď ešte netušila, že výsledky anulujú. Dvadsaťročná Liptáčka sa vydala na trať jedného z najkratších a profilovo najjednoduchších slalomov Svetového pohára ako prvá a mala výhodu neporušenej trate. Velez-Zuzulová si v sobotu večer vyžrebovala trojku a tiež z toho profitovala. V prvej päťke priebežných výsledkov 1. kola sa nachádzali slalomárky s číslami 7, 4, 1, 3 a 2. S každou ďalšou pretekárkou sa na trati v teplom počasí a so silnejúcim dažďom vytvárali nebezpečné miesta a to už zaváňalo hazardom so zdravím športovkýň.

Petra Vlhová k daždivému počasiu poznamenala: "Môže to ovplyvniť viditeľnosť na trati, treba sa tomu prispôsobiť. Makať a lyžovať treba tak, ako keby svietilo slnko." To eše nevedela, že na druhé kolo sa už nedostane a mariborský slalom nebude medzi klasifikovanými vo Svetovom pohári 2015/2016.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety