Windisch zvíťazil v Canmore, Kazár dosiahol životný úspech

Matej Kazár
Matej Kazár (biatlon) - dátum a miesto narodenia: 10. 5. 1983/Košice, klub: Klub biatlonu VŠC Dukla Banská Bystrica, počet doterajších účastí na OH/najlepšie umiestnenie: 2 / 52. miesto v stíhacích pretekoch na 12,5 km na ZOH 2006 v Turíne Foto: SITA/AP

CANMORE 6. februára (WebNoviny.sk) – Talian Dominik Windisch zvíťazil s náskokom 4,1 sekundy v sobotu v kanadskom Canmore v pretekoch s hromadným štartom na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára 2015/2016 biatlonistov. Druhý skončil Nemec Benedikt Doll, tretí bol Francúz Quentin Fillon-Maillet (+8,6). Francúzskeho lídra priebežného celkového poradia Martina Fourcada klasifikovali na šiestej pozícii.

Svoj životný úspech vo Svetovom pohári dosiahol v sobotu slovenský reprezentant Matej Kazár, ktorý predviedol spomedzi 30 pretekárov najlepšiu streľbu – sklopil 19 z 20 terčíkov.

Po záverečnej štvrtej streľbe figuroval Kazár na vynikajúcom piatom mieste s mankom 23 sekúnd na priebežného lídra, počas posledného bežeckého úseku však pustil pred seba päť konkurentov a napokon obsadil desiatu priečku (+43,0). Tridsaťdvaročný košický rodák Kazár o päť pozícií zlepšil svoje štvrtkové umiestnenie zo šprintu na 10 km rovnako v Canmore.

Svetový pohár 2015/2016 v biatlone – 7. kolo – Canmore (Kan.) – sobota:

Preteky mužov s hromadným štartom na 15 km: 1. Dominik Windisch (Tal.) 40:37,1 min (4), 2. Benedikt Doll (Nem.) +4,1 s (4), 3. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) +8,6 (3), 4. Dominik Landertinger (Rak.) +20,7 (3), 5. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +20,9 (3), 6. Martin Fourcade (Fr.) +22,3 (6), 7. Tim Burke (USA) +23,8 (3), 8. Arnd Peiffer (Nem.) +29,9 (4), 9. Ondřej Moravec (ČR) +34,7 (2), 10. Matej Kazár (SR) +43,0 (1)