Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Autor: SITA, 10. februára 2016 08:44
Utah neprehral sedemkrát za sebou, New York neuspel v šiestich dueloch.
Golden State so 42. domácim víťazstvom v sérii Foto: SITA/AP
NEW YORK 10. februára (WebNoviny.sk) - Stephen Curry pripojil k 35 bodom aj 9 asistencií a basketbalisti Golden State natiahli svoju impozantnú víťaznú šnúru na domácej palubovke už na 42 stretnutí. Houston s 37-bodovým Jamesom Hardenom zdolali 123:110 lepšie zvládnutou poslednou štvrtinou. V Oracle Arene, kde majú obhajcovia titulu v tejto sezóne bilanciu 24-0, potrebujú uspieť ešte dvakrát, aby vyrovnali domáci rekord NBA v podaní Chicaga (marec 1995 - apríl 1996).

Na víťaznej vlne sa ďalej vezie Utah, ktorý v predĺžení v Dallase natiahol šnúru bez prehry na sedem duelov a v tabuľke Západnej konferencie poskočil na 7. priečku práve za svojho utorňajšieho súpera. Kurt Rambis v pozícii dočasného hlavného kouča New Yorku neabsolvoval víťazný debut, jeho tím podľahol Washingtonu 108:111 a nadviazal na výsledkový marazmus ešte z čias Dereka Fishera. "Každý je z prehier trochu depresívny. Prišli sme o trénera, deje sa tu naokolo veľa vecí, ale snažíme sa koncentrovať. Musíme len nájsť spôsob, ako znova víťaziť," povedal po šiestej prehre v sérii nováčik Kristaps Porziňgis.