Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Quadruple-double v NBA mal naposledy Admirál. Pred 22 rokmi

Autor: SITA, 17. februára 2016 06:54
David Robinson sa 17. februára 1994 zaskvel 34 bodmi, 10 doskokmi, 10 asistenciami a 10 blokmi.
David Robinson Bývalého skvelého pivota Davida Robinsona prezývali pre jeho minulosť v americkom námorníctve. Foto: archívne, SITA/AP
SAN ANTONIO 17. februára (WebNoviny.sk) - Triple-double v zápase NBA? Vskutku nič nerealizovateľné. Ale stále len štyrom basketbalistom sa v tzv. open ére ligy podarilo dosiahnuť mimoriadne zriedkavé quadruple-double, teda dvojciferné číslo až v štyroch z piatich pozitívnych štatistických ukazovateľoch.

Odporúčame:

Video: Zápas hviezd NBA ovládol Západ, Westbrook znova MVPPosledným z nich bol Admirál, ako prezývali bývalého skvelého pivota Davida Robinsona pre jeho minulosť v americkom námorníctve. Od jeho počinu uplynulo 17. februára už presne 22 rokov. V drese San Antonia proti Detroitu (115:96) vtedy za 43 minút nastrieľal 34 bodov a v štatistikách mal aj po desať doskokov, asistencií a blokov. "Som z toho nadšený. Bol to jeden z mojich cieľov. Zopárkrát som už mal blízko a chcel som to dosiahnuť," vravel o svojom individuálnom úspechu vtedy 28-ročný center, okrem iných úspechov a pôct člen zlatého amerického Dream Teamu na olympijských hrách v Barcelone 1992.

Pred ním dočiahli na quadruple-double v NBA len Nate Thurmond (v roku 1974), Alvin Robertson (1986) a Hakeem Olajuwon (1990). Okrem bodov, doskokov, asistencií a blokov sa do štatistík rátajú aj získané lopty. Na perfektný počin, tzv. quintuple-double, však ešte v NBA nikto nikdy nedosiahol. Hoci rešpektujúc silu súťaže, práve v nej by to teoreticky mohlo byť najschodnejšie, keďže jedna štvrtina zápasu tam trvá až dvanásť minút, kým v iných pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) iba desať. Quadruple-double už zaznamenali aj v ligách vo Francúzsku, Austrálii či Číne.


Dosiahli quadruple-double v NBA:
Nate Thurmond 18. októbra 1974 v drese Chicaga Bulls: 22 bodov, 14 doskokov, 13 asistencií, 12 blokov
Alvin Robertson 18. februára 1986 v drese San Antonia Spurs: 20 bodov, 11 doskokov, 10 asistencií, 10 ziskov
Hakeem Olajuwon 29. marca 1990 v drese Houstonu Rockets: 18 bodov, 16 doskokov, 10 asistencií, 11 blokov
David Robinson 17. februára 1994 v drese San Antonia Spurs: 34 bodov, 10 doskokov, 10 asistencií, 10 blokovPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety