Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kováčik vysvetlil, prečo končí na lavičke Good Angels Košice

Autor: SITA, 16. marca 2016 15:14
Keď sa lúčil, hráčky plakali. Satisfakcia, tvrdí už bývalý tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik.
Maroš Kováčik Rozhodnutie Maroša Kováčika rezignovať z funkcie trénera basketbalistiek Good Angels Košice sa nerodilo krátko ani ľahko. Foto: archívne, SITA/Miroslav Vacula
KOŠICE 16. marca (WebNoviny.sk) - Pondelňajšie rozhodnutie Maroša Kováčika rezignovať z funkcie trénera basketbalistiek Good Angels Košice sa nerodilo krátko ani ľahko.

"Prvá myšlienka prišla už v decembri po nešťastnej domácej euroligovej prehre po predĺžení s Lille. Dôvody boli dva - nevedeli sme nájsť spoločnú reč s generálnym manažérom Danielom Jendrichovským vo vedení družstva a nestotožnil som sa s výstupom po zápasoch v médiách. Nemalo to nič spoločné s tímom ani výkonnosťou," prezradil v stredu novinárom 37-ročný kormidelník, ktorý viedol tím od konca februára 2012, keď vystriedal Štefana Sviteka.

Odporúčame:

Tréner Kováčik nečakane končí na lavičke Good Angels KošiceVýkonný šéf košického klubu D. Jendrichovský v tejto sezóne počas stretnutí sedával na lavičke. "Mal na basketbal iný názor, ktorý sa snažil presadzovať počas zápasov. Nebolo jednoduché to absorbovať. Každý to vidíme ináč, boli tam veľké rozdiely," ozrejmil lučenský rodák Kováčik a na tému mediálnych výstupov poznamenal: "Veci, ktoré sa rozprávajú v klube, sa nemajú vynášať z kuchyne. Von má vyjsť pre médiá nejaký objektívny názor. Možno som to bral až príliš osobne, ale moja povaha ma nepustí. Nestotožňoval som sa s tým."

Keďže Kováčik je zároveň trénerom slovenskej ženskej reprezentácie a Jendrichovský jej generálny manažér, natíska sa otázka, či spolu budú vedieť kooperovať v novembrovej záverečnej časti dobre rozbehnutej kvalifikácie o postup na ME 2017 do Česka. "Je to ešte veľmi ďaleko, hlavy dovtedy vychladnú. Samozrejme, nebudem búchať po stole, že tam nemá byť, ale ak budeme pokračovať v spolupráci, určite budem žiadať, aby nesedel na lavičke," predznamenal Maroš Kováčik.

Za päť rokov si v ženskom basketbale vybudoval aj v európskom meradle solídne meno, svoju presnú budúcnosť však nepozná. "Na nikoho, ani pána Jendrichovského, sa nehnevám. Zažil som v klube prekrásnych päť rokov, ozaj úspešných. Mojím doteraz azda najemotívnejším basketbalovým zážitkom bola rozlúčka s dievčatami. U viacerých som videl slzy v očiach. Bola to pre mňa satisfakcia, že aj keď som často bol na ne náročný, nervózny a kričal som, tá ľudskosť tam zostala," dodal Maroš Kováčik, ktorý zdôraznil, že rozhodnutie odísť z Košíc bolo jeho vlastné. Družstvo do konca ročníka povedie jeho doterajší asistent Peter Jankovič.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety