Tatran Prešov začal prehrou skupinovú fázu Ligy majstrov

Tatran Prešov

MONTPELLIER 25. septembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov si v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze nového ročníka Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto prehru, keď v nedeľňajšom súboji 1. kola C-skupiny podľahli na palubovke tímu Montpellier HB 23:28 (14:14).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka živili v prvom polčase nádej na prekvapenie, keď išli na prestávku za nerozhodného stavu. Po zmene strán sa už presadil francúzsky favorit duelu.

Prešovčania sú po úvodnom vystúpení na poslednom 6. mieste tabuľky. Odpútať sa z neho budú môcť na budúcu sobotu 1. októbra, keď od 15.00 h privítajú vo svojej Tatran handball aréne macedónsky HC Metalurg Skopje.

Liga majstrov – C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále):
Montpellier HB (Fr.) – Tatran Prešov (SR) 28:23 (14:14)

Najviac gólov za Montpellier: Kavtičnik 7/4, Bingo 6, Causse a Grebille po 4

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna – Rábek 6, M. Šárpataky, Hrstka 2/1, D. Krok 3, Sadovyj, L. Urban 3, Číp 3, Peskov 2, Vučko 1, Jankovič 2, Páleš 1, Carapkin

pok. hody: 5/4 – 1/1, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Bonifert a Oláh (obaja Maď.), 3000 divákov

Peskov strelil v úvodnej minúte otvárací gól duelu a Prešov išiel do jednogólového vedenia až do vyrovnania Kavtičnika na 5:5 v 10. min. Potom prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu domáci. Montpellier si jedinýkrát v I. polčase utvoril náskok dvoch gólov (10:8 v 21. min), ale družstvá išli na prestávku za nerozhodného stavu, keď na 14:14 vyrovnal v 30. min z pokutového hodu Hrstka.

Po prestávke nastúpil do domácej bránky Gérard. Bol veľkou prekážkou pre hostí a aj jeho zásluhou získali hráči francúzskeho tímu rýchlo štvorgólový náskok – 19:15 v 38. min. M. Žvižej zvýšil v 44. min rozdiel na 6 presných zásahov (23:17) a Grebille upravil o štyri minúty neskôr už na 25:18, čo bol najvyšší a zároveň aj rozhodujúci náskok.

Prešovčania z neho dokázali v zostávajúcom čase iba mierne ukrojiť, keď tesne pred záverečným hvizdom dal bodku za zápasom Rábek. Montpellier vyhral v LM nad Tatranom aj tretíkrát, v porovnaní s 15-gólovým triumfom (40:25) zo sezóny 2010/11 však dokázal úradujúci slovenský šampión skresať rozdiel proti víťazovi Ligy majstrov 2002/2003 na tretinu.

1. Montpellier 1 1 0 0 28:23 2

2. Metalurg Skopje 1 1 0 0 18:17 2

3. Čechovskí Medvedi 1 0 1 0 28:28 1

Naturhouse La Rioja 1 0 1 0 28:28 1

5. Elverum 1 0 0 1 17:18 0

6. Tatran Prešov 1 0 0 1 23:28 0