Tatran Prešov v Lige majstrov zdolal Čechovských Medveďov

Tatran presov
Zľava: Victor Furtsev (Čechovskí Medvedi), Oliver Rábek (Tatran Prešov) a Roman Ostachenko (Čechovskí Medvedi) počas zápasu 5. kola Ligy majstrov skupiny C Tatran Prešov (SVK) - Čechovskí Medvedi (RUS). Prešov, 22. október 2016. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 22. októbra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov si v skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto druhé víťazstvo. Zverenci trénera Rastislava Trtíka ho dosiahli proti Čechovským Medveďom, nad ktorými triumfovali v sobotňajšom domácom stretnutí 5. kola C-skupiny 30:28 (17:11) a v tabuľke sa posunuli na 5. miesto.

Prešovčania zdolali tohto ruského súpera v rámci LM v Tatran handball aréne aj pred rokom. Ďalšiu príležitosť bodovať budú mať po prestávke v prestížnej súťaži, odvetnú časť začnú v Čechove, kde sa predstavia vo štvrtok 10. novembra.

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále) – 5. kolo – sobota:

Tatran Prešov (SR) – Čechovskí Medvedi (Rus.) 30:28 (17:11)

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna – Rábek 7/1, M. Šárpataky, Humeňanský, Hrstka 9/4, D. Krok 3, Sadovyj, L. Urban, Pekár, Číp 5, Peskov 5, Vučko 1, Jankovič, Páleš, Carapkin

Najviac gólov za Čechov: Ostaščenko 6, Santalov 5, Kovaľov 5/3

pok. hody: 7/5 – 7/7, vylúčení: 5 – 5, ČK: 42. Černoivanov (Čechov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Baumgart a Wild (obaja Nem.), ?? divákov

I. polčas

Prešov výborne vstúpil do stretnutia, v 7. min vyhrával 5:1 a po úvodnej desaťminútovke 9:3. Pri streleckej chuti bol najmä krídelník Hrstka. Hosťom sa potom podarilo skorigovať na 8:12, ale vzápätí prišli opäť chvíle Tatrana. Číp s Rábekom sa postarali o jeho vedenie 17:9 v 26. min. V závere I. polčasu hostia mierne skresali rozdiel (11:17), ďalšie ich pokusy zmaril Čupryna v prešovskej bránke.

II. polčas

V druhej dejstve prišli v prvých desiatich minútach dve trojgólové šnúry hostí, ktorí z 13:20 znížili najskôr na 16:20 a potom zo 16:21 na 19:21. To už mal Tatran po oddychovom čase a v jeho bránke stál Bražnyk namiesto Čuprynu. V 42. min prišla diskvalifikácia vysokého pivota Černoivanova, čo domáci využili a o dve minúty neskôr už vyhrávali 24:19. Ruský tím sa však nevzdával a znížením na 26:28 v 55. min zdramatizoval koncovku. Po ďalšom oddychovom čase poistili vedenie domácich Rábek s Peskovom, na druhej strane pomohla Bražnykovi žrď. Dve minúty pred koncom to však bolo už len 30:28 z pohľadu Šarišanov, ktorí v zostávajúcom čase už nepustili víťazstvo zo svojich rúk.

1. Naturhouse La Rioja 4 2 1 1 115:109 5

2. Elverum 4 2 1 1 104:102 5

3. Montpellier 4 2 0 2 115:108 4

4. Čechovskí Medvedi 5 1 2 2 131:133 4

5. Tatran Prešov 5 2 0 3 132:138 4

6. Metalurg Skopje 4 2 0 2 85:92 4