Tatran Prešov mal na dosah triumf, v Elverume získal bod

Oliver Rábek
V zostave Tatrana Prešov pre zranenie chýbal kanonier Oliver Rábek. Foto: SITA/Viktor Zamborský

ELVERUM 4. decembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov si v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto prvý nerozhodný výsledok. Zverenci trénera Rastislava Trtíka remizovali v nedeľňajšom stretnutí predposledného 9. kola C-skupiny na palubovke nórskeho tímu Elverum Handball 24:24 (9:10) a v tabuľke sa posunuli na predposledné 5. miesto.

Úradujúci slovenský šampión už pred zápasom nemal šancu zasiahnuť do boja o dve postupové priečky. O nádej definitívne prišiel v sobotu po výhre španielskeho družstva Naturhouse La Rioja nad macedónskym HC Metalurg Skopje 31:25 (16:14). Účasť v play-off si z „céčka“ zabezpečili La Rioja z 2. a francúzsky Montpellier HB z 1. pozície.

Šarišania majú pred sebou ešte jedno vystúpenie v aktuálnej edícii LM, keď o vyše dva mesiace – v sobotu 11. februára 2017 privítajú vo svojej Tatran handball aréne od 16.00 h Naturhouse La Rioja.

Liga majstrov mužov 2016/2017 – skupinová fáza:
C-skupina – 9. kolo – nedeľa:

– prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále

Elverum Handball (Nór.) – Tatran Prešov (SR) 24:24 (10:9)

Najviac gólov za Elverum: Lindboe 10

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna – Rábek 10, Hrstka 5, D. Krok, Sadovyj 1, Ľ. Šárpataky 1, L. Urban 2, Pekár, Peskov 2, Vučko 1, Jankovič, Páleš 2, Carapkin

pok. hody: 3/3 – 5/4, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Leszczyňski a Piechota (obaja Poľ.), 1412 divákov

Lepšie vstúpili do duelu domáci, ktorí v 5. min vyhrávali 2:0. Potom sa ako prvý z Prešovčanov presadil v 6. min Rábek, ale Elverum v 9. min viedol 4:1 a o chvíľu neskôr 5:2. Prešov sa chytil v poslednej desaťminútovke úvodného dejstva. Na jej začiatku Sadovyj skorigoval na 5:7 a hoci vzápätí Tatran dvakrát za sebou inkasoval, v závere I. polčasu sa však z 5:9 dotiahol šnúrou troch gólov a na prestávku išiel len s tesným mankom (9:10).

Lindboe otvoril gólový účet druhého polčasu, ale strelecky disponovaný Rábek a vzápätí Peskov sa v 34. min postarali o vyrovnanie (11:11). Dlho sa však z neho netešili, keďže Elverum odskočil na 14:11. Ani to však nebol rozhodujúci „trhák“ v podaní domácich, lebo hráči Tatrana postupne ukrajovali z ich vedenia a po presnom zásahu Hrstku sa štvrťhodinu pred koncom prakticky začínalo odznovu (17:17). Ten istý hráč poslal v 49. min prvýkrát slovenského šampióna do vedenia v zápase (19:18).

Rábek zvýšil na 20:18, ale vyrovnaný boj sa odohrával na palubovke aj v ďalšom priebehu. Nórsky tím vyrovnal v 52. min na 20:20 a aj potom musel doťahovať tesné vedenie hostí. Kouč Elverumu v záverečnej minúte poslal na palubovku namiesto brankára siedmeho hráča, ale Prešovčania sa ubránili a kanonier Rábek priblížil Tatran k víťazstvu. Severania však posledný útok zakončili vďaka Ekrenovi úspešne, a tak si tímy body podelili.

1. Montpellier 9 7 0 2 271:228 14 – istý postup

2. Naturhouse La Rioja 9 5 1 3 267:256 11 – istý postup