Russell Westbrook
Smeč Russella Westbrooka počas nedeľňajšieho zápasu NBA, v ktorom jeho Oklahoma zdolala New Orleans 101:92. Oklahoma, 4. december 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 5. decembra (WebNoviny.sk) – Russell Westbrook si piatym triple-double v sérii utvoril nové kariérne maximum, priblížil sa na dostrel dvoch k absolútnemu rekordu NBA Michaela Jordana z roku 1989 a basketbalisti jeho Oklahomy zdolali v nedeľňajšom stretnutí New Orleans 101:92.

„Starám sa iba o svoju hru. Nerád by som sa nechal vtiahnuť do debaty, či dokážem niečo také zopakovať každý večer. Vybieham na palubovku s tým, aby som odviedol maximum, robím to odvtedy, ako som vstúpil do NBA,“ komentoval podľa espn.com produktívny rozohrávač svojich 28 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií.

Clippers premárnili náskok

Indiana zabrala na súperovej palubovke iba druhý raz v sezóne, návrat Paula Georgea a C.J. Milesa do zostavy si odskákali Los Angeles Clippers.

Prvá štvrtina tomu vec nenasvedčovala, Pacers zaostávali už o 15 bodov, keď premenili len 7 z 22 streleckých pokusov. V záverečnej časti už viedli aj o 20, ale domáci ešte zápas zdramatizovabli úsekom 22:9. „Nemali sme dobrý úvod, ale našťastie sme to nevzdali. Začali nám padať koše a postupne sme sa vrátili do zápasu,“ zhodnotil víťazstvo 111:102 tréner Pacers Nate McMillan.

Dvadsaťbodoví Carmelo Anthony a Derrick Rose priviedli New York Knicks k ôsmemu víťazstvu z ostatných 11 zápasov. Domáci ustáli aj 18-bodovú šnúru Sacramenta v tretej štvrtine, súpera zdolali 106:98. Obrana Orlanda slávila úspech v Detroite, kde domáci dokázali najviac bodov streliť v prvej štvrtine – 27. Potom sa už defenzíva hostí iba zlepšovala a aj desiateho z ostatných jedenástich súperov udržala pod 100 bodmi – 92:98.