Tatran Prešov dosiahol tretie víťazstvo v SEHA League

Tatran Prešov - RK Izvidač Central Osiguranje Ljubuški
Zľava: Josip Sarac z Ljubuški, Viačeslav Sadovyi z Prešova a Mateo Rodin z Ljubuški počas zápasu 18. kola SEHA League medzi Tatran Prešov (SR) - RK Izvidač Central Osiguranje Ljubuški (Bosna a Herc.). Prešov, 6. december 2016. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 6. decembra (WebNoviny.sk) – Tretíkrát v 6. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ sa tešili z víťazstva hádzanári Tatrana Prešov. V stredajšej predohrávke záverečného 18. kola sa tímu HRK Izvidjač Central Osiguranje Ljubuški z Bosny a Hercegoviny revanšovali za nedávnu prehru 28:33 z jeho pôdy a v Tatran handball aréne nad ním zvíťazili tesne 27:25 (13:14).

Prešovčania hneď v úvodnej desaťminútovke unikli svojmu súperovi na 5:2 a po štvrťhodine vyhrávali 8:6. Potom však šesť minút neskórovali, pričom päťkrát inkasovali a razom bolo 8:11. Hosťujúci Šarac v 26. min zvýšil už na 13:9, ale domácim sa ešte do prestávky podarilo skorigovať na 13:14.

Aj po zmene strán to dlho vyzeralo, že Tatran ani na druhý pokus nezdolá posledný tím tabuľky, ktorý v 41. min vyhrával 19:14 a štvrťhodinu pred koncom ešte 20:16. Šarišania sa však včas spamätali a šesťgólovou šnúrou otočili stav na 22:20. Izvidjač síce ešte vyrovnal, ale Sadovyj s Hrstkom vzápätí zabezpečili domácim tesný náskok a ten už z rúk nepustili. Najlepším strelcom Tatrana bol so 6 gólmi Alexej Peskov.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po jedenástich vystúpeniach bilanciu tri výhry – jedna remíza – sedem prehier a s 10 bodmi na konte sa v tabuľke posunuli na z predposlednej 9. na 7. priečku. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví už v sobotu 10. decembra, keď v predohrávke 13. kola zavíta na pôdu bieloruského Meškova Brest (15.15 h SEČ).

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom League 2016/2017 – predohrávka 18. kola:
Tatran Prešov (SR) – RK Izvidjač Central Osiguranje Ljubuški (Bosna a Herc.) 27:25 (13:14)

Najviac gólov: Peskov 6, Hrstka 5, Sadovyj 4 – Šarac 8, Hrstič 5, Jarak 4/3

Pok. hody: 2/1 – 3/3, vylúčení: 3 – 6, ČK: 57. Rodin (Ljubuški) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Metalari a Nikolovski (obaja Maced.), 1690 divákov