Good Angels sa ujali vedenia vo finále proti Ružomberku

Good angels
Hráčka Good Angels Košice Martina Kiššová v tretom finálovom zápase basketbalovej extraligy medzi Good Angels Košice - MBK Ružomberok. Košice, 23. apríl 2014. Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 23. apríla (WEBNOVINY) – Good Angels Košice vedú vo finále play-off extraligy basketbalistiek 2013/2014 nad MBK Ružomberok 2:1 na zápasy.

Druhé víťazstvo si zverenky Maroša Kováčika vybojovali v stredajšom treťom stretnutí, v ktorom si doma v Infiniti aréne poradili so súperkami presvedčivo 74:58.

Štvrtý duel je na programe v nedeľu 27. apríla o 17.00 h v Ružomberku. Ak ho Košičanky zvládnu, získajú v poradí jedenásty titul v sérii.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 74:58 (19:16, 22:11, 16:15, 17:16) – stav série 2:1
Zostavy a body:

Košice: Hruščáková 19, Žirková 12, Kiššová 11, Krivačevičová 9, Bojovičová 3 (Zietarová 11/3 trojky, Kizerová 8, Bálintová 1)

Ružomberok: Staalvantová 16 (3 trojky), D. Baburová a Murphyová po 9, Fenynová 6, Kmeťová 2 (Brezániová 14, Remenárová 2, Vesterbergová 0)

TH: 20/15 – 11/8, fauly: 15 – 22, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Margala, 1800 divákov

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Potvrdili sme úlohu favorita. Od siedmej, ôsmej minúty sme kontrolovali vývoj stretnutia, hrali sme rozumne, aj keď sme sa niekedy nevyhli priam stupídnym chybám. Ružomberok potvrdil, že je kvalitný súper a na jeho palubovke nás nečaká nič ľahké.“

Juraj Suja (tréner Ružomberka): „O víťazovi zápasu sa rozhodlo už v prvom polčase. Hoci sme po zmene strán ešte zabojovali, nie sme spokojní. Chýbala nám aj disciplína. Pod domácimi košmi sa chceme pobiť o víťazstvo.“

Ďalší program série:

Štvrtý zápas – nedeľa 27. 4.: MBK Ružomberok – Good Angels (ŠH Koniareň, 17.00 h)

Prípadný piaty zápas – streda 30. 4.: Good Angels Košice – MBK Ružomberok (Infiniti Aréna, 18.00 h)