Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu veľkým klamárom

Autor: SITA , 7. augusta 2014 16:20
Oscar Pistorius Oscar Pistorius. Foto: SITA/AP
PRETÓRIA 7. augusta (WEBNOVINY) - Zdravotne hendikepovaný atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu Gerrieho Nela veľkým klamárom a súdu mal pri svojej obhajobe povedať množstvo lží. Šesťnásobný paralympijský víťaz mal s právnikmi používať dve protichodné verzie. Podľa Nela by si obžaloba mala vybrať, ktorú budú používať.


Klamstvá sa na seba nabaľovali

Žalobca tvrdí, že nemôže Pistorius tvrdiť, že Reevu Steenkampovú zastrelil v sebaobrane omylom, keď si myslel, že strieľa na zlodeja. Súčasne však nemôže hovoriť, že vystrelil nešťastnou náhodou, pretože bol vydesený.

"Sú to dve klamstvá, ktoré sa nabaľovali do seba a potom musel hovoriť ďalšie. Súd by mal odmietnuť celú verziu Pistoriusa, pretože je absolútne nepravdivá," uviedol Nell, ktorého prezývajú v JAR aj "Pitbul".

Odporúčame aj:

Atlét Pistorius predal dom, kde zastrelil svoju priateľkuPrvýkrát od začiatku marca, keď sa začal proces, boli v stredu v súdnej sieni v Pretórii aj otcovia Pistoriusa i Steenkampovej. Sedeli na opačných stranách dlhej lavice na galérii. V piatok prednesie záverečnú reč obhajca Barry Roux a potom v ďalších dňoch až týždňoch by mala vyniesť sudkyňa Thokozile Masipaová záverečný rozsudok.


Obvinenie z úkladnej vraždy odmieta

Pistorius 14. februára 2013 nadránom zastrelil modelku Reevu Steenkampovú cez zavreté dvere toalety svojho bytu. Odmieta oprávnenosť obvinení z úkladnej vraždy a tvrdí, že išlo o nešťastnú náhodu, keď priateľku považoval za vlamača.

Súd ho 22. februára 2013 prepustil na kauciu 1 milión randov (v prepočte 83 000 eur), zadržal mu pas a nariadil absolvovanie testov na alkohol a návykové látky, uložil mu povinnosť pravidelne byť k dispozícii úradom a zakázal mu komunikovať s obyvateľmi z blízkosti miesta činu v Pretórii. Najvyšší súd v Pretórii neskôr vyhovel odvolaniu proti podmienkam kaucie a vrátil obžalovanému pas. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy