Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu veľkým klamárom

Autor: SITA , 7. augusta 2014 16:20
Oscar Pistorius Oscar Pistorius. Foto: SITA/AP
PRETÓRIA 7. augusta (WEBNOVINY) - Zdravotne hendikepovaný atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu Gerrieho Nela veľkým klamárom a súdu mal pri svojej obhajobe povedať množstvo lží. Šesťnásobný paralympijský víťaz mal s právnikmi používať dve protichodné verzie. Podľa Nela by si obžaloba mala vybrať, ktorú budú používať.


Klamstvá sa na seba nabaľovali

Žalobca tvrdí, že nemôže Pistorius tvrdiť, že Reevu Steenkampovú zastrelil v sebaobrane omylom, keď si myslel, že strieľa na zlodeja. Súčasne však nemôže hovoriť, že vystrelil nešťastnou náhodou, pretože bol vydesený.

"Sú to dve klamstvá, ktoré sa nabaľovali do seba a potom musel hovoriť ďalšie. Súd by mal odmietnuť celú verziu Pistoriusa, pretože je absolútne nepravdivá," uviedol Nell, ktorého prezývajú v JAR aj "Pitbul".

Odporúčame aj:

Atlét Pistorius predal dom, kde zastrelil svoju priateľkuPrvýkrát od začiatku marca, keď sa začal proces, boli v stredu v súdnej sieni v Pretórii aj otcovia Pistoriusa i Steenkampovej. Sedeli na opačných stranách dlhej lavice na galérii. V piatok prednesie záverečnú reč obhajca Barry Roux a potom v ďalších dňoch až týždňoch by mala vyniesť sudkyňa Thokozile Masipaová záverečný rozsudok.


Obvinenie z úkladnej vraždy odmieta

Pistorius 14. februára 2013 nadránom zastrelil modelku Reevu Steenkampovú cez zavreté dvere toalety svojho bytu. Odmieta oprávnenosť obvinení z úkladnej vraždy a tvrdí, že išlo o nešťastnú náhodu, keď priateľku považoval za vlamača.

Súd ho 22. februára 2013 prepustil na kauciu 1 milión randov (v prepočte 83 000 eur), zadržal mu pas a nariadil absolvovanie testov na alkohol a návykové látky, uložil mu povinnosť pravidelne byť k dispozícii úradom a zakázal mu komunikovať s obyvateľmi z blízkosti miesta činu v Pretórii. Najvyšší súd v Pretórii neskôr vyhovel odvolaniu proti podmienkam kaucie a vrátil obžalovanému pas. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety