Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hendikepovaný atlét Pistorius sa dozvie rozsudok v septembri

Autor: SITA, 8. augusta 2014 12:51, aktualizované: 8. augusta 2014 16:19
Oscar Pistorius Oscar Pistorius tvrdí, že priateľkou usmrtil 14. februára 2013 omylom, keď si myslel, že v dome je vlamač. Foto: SITA/AP
PRETÓRIA 8. augusta (WEBNOVINY) - Hendikepovaný juhoafrický športovec Oscar Pistorius, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojej priateľky Reevy Steenkampovej, sa dozvie rozsudok vo štvrtok 11. septembra. V piatok popoludní o tom informovala sudkyňa Thokozile Masipová, ktorá si vo štvrtok a v piatok vypočula záverečné reči obžaloby a aj obhajoby.

Hlavný obhajca Oscara Pistoriusa v piatok predniesol posledné dôkazy v prípade juhoafrického hendikepovaného atléta, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojej priateľky Reevy Steenkampovej. V záverečnej reči sa zameral na obvinenie polície, že nezvládla zaistenie dôkazov v dome, v ktorom Pistorius výstrelmi usmrtil Steenkampovú.

Podľa Barryho Rouxa mohlo byť policajnými vyšetrovateľmi manipulované s predmetmi v spálni, ktorá sa nachádza v blízkosti kúpeľne, kde prišlo k zabitiu priateľky.

Odporúčame aj:

Atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu veľkým klamáromPosteľná prikrývka a elektrická predlžovačka sú podľa neho relevantné pre argument obžaloby, podľa ktorej Pistorius klame ohľadom činnosti predchádzajúcej zastreleniu Steenkampovej cez zatvorené dvere na toalete v kúpeľni.

Pistorius tvrdí, že priateľkou usmrtil 14. februára 2013 omylom, keď si myslel, že v dome je vlamač. Žalobca prezentuje názor, že šesťnásobný paralympijský víťaz ju zabil po hádke. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne. Rozsudok by mal byť známy v najbližších dňoch až týždňoch.

Podľa obhajcu hendikepovaného športovca existuje výrazný rozpor medzi výpoveďami svedkov, ktorí mali v osudnú noc počuť ženský krik. To malo svedčiť o hádke či zápase medzi Pistoriusom a Steenkampovou. Roux zvuky označil za volanie o pomoc, o ktorú atlét prosil po streľbe.

Navyše, konanie Pistoriusa vo vlastnom dome označil za logické, keď ako hendikepovaná osoba počul spoza dverí čudné zvuky. "Nemám nohy a nemohol som utiecť," povedal Roux pri pokuse o vysvetlenie myšlienkových pochodov obvineného športovca.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety