Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hendikepovaný atlét Pistorius sa dozvie rozsudok v septembri

Autor: SITA, 8. augusta 2014 12:51, aktualizované: 8. augusta 2014 16:19
Oscar Pistorius Oscar Pistorius tvrdí, že priateľkou usmrtil 14. februára 2013 omylom, keď si myslel, že v dome je vlamač. Foto: SITA/AP
PRETÓRIA 8. augusta (WEBNOVINY) - Hendikepovaný juhoafrický športovec Oscar Pistorius, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojej priateľky Reevy Steenkampovej, sa dozvie rozsudok vo štvrtok 11. septembra. V piatok popoludní o tom informovala sudkyňa Thokozile Masipová, ktorá si vo štvrtok a v piatok vypočula záverečné reči obžaloby a aj obhajoby.

Hlavný obhajca Oscara Pistoriusa v piatok predniesol posledné dôkazy v prípade juhoafrického hendikepovaného atléta, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojej priateľky Reevy Steenkampovej. V záverečnej reči sa zameral na obvinenie polície, že nezvládla zaistenie dôkazov v dome, v ktorom Pistorius výstrelmi usmrtil Steenkampovú.

Podľa Barryho Rouxa mohlo byť policajnými vyšetrovateľmi manipulované s predmetmi v spálni, ktorá sa nachádza v blízkosti kúpeľne, kde prišlo k zabitiu priateľky.

Odporúčame aj:

Atlét Oscar Pistorius je podľa žalobcu veľkým klamáromPosteľná prikrývka a elektrická predlžovačka sú podľa neho relevantné pre argument obžaloby, podľa ktorej Pistorius klame ohľadom činnosti predchádzajúcej zastreleniu Steenkampovej cez zatvorené dvere na toalete v kúpeľni.

Pistorius tvrdí, že priateľkou usmrtil 14. februára 2013 omylom, keď si myslel, že v dome je vlamač. Žalobca prezentuje názor, že šesťnásobný paralympijský víťaz ju zabil po hádke. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne. Rozsudok by mal byť známy v najbližších dňoch až týždňoch.

Podľa obhajcu hendikepovaného športovca existuje výrazný rozpor medzi výpoveďami svedkov, ktorí mali v osudnú noc počuť ženský krik. To malo svedčiť o hádke či zápase medzi Pistoriusom a Steenkampovou. Roux zvuky označil za volanie o pomoc, o ktorú atlét prosil po streľbe.

Navyše, konanie Pistoriusa vo vlastnom dome označil za logické, keď ako hendikepovaná osoba počul spoza dverí čudné zvuky. "Nemám nohy a nemohol som utiecť," povedal Roux pri pokuse o vysvetlenie myšlienkových pochodov obvineného športovca.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy