Basketbalisti Slovenska prehrali aj v Rumunsku

Basketbal
Slovenský reprezentant Peter Šimek (vľavo) a Mihai Silvasan z Rumunska (vpravo) v zápase kvalifikácie na ME 2015 mužov F-skupina: Slovensko - Rumunsko. Foto: SITA/Ján Slovák

SIBIU 20. augusta (WEBNOVINY) – Štyri zápasy, štyri prehry a koniec aj teoretickej nádeje postupu basketbalistov Slovenska na majstrovstvá Európy 2015. Taká je vizitka mužského tímu SR po stredajšom nezdare v rumunskom Sibiu 86:90 (43:38) v stretnutí kvalifikačnej F-skupiny. Zverenci Milana Černického nastúpia v predposlednom dueli „efka“ v Pezinku proti favorizovaným Lotyšom v nedeľu 24. augusta o 18.00 h.

Kvalifikácia ME basketbalistov – F-skupina – streda:

Rumunsko – Slovensko 90:86 (14:18, 24:25, 23:24, 29:19)

Zostava a body SR:

Jašš 17, Miloševič 15, Sedmák 14, Bílik 9, Kuffa 8 (Kozlík 9, Mrviš 7, Dorazil 3, Baldovský a Galata po 2, Žiak 0)

Najviac bodov Rumunska: Gutoaia a Nicoara po 20

TH: 24/17 – 23/16, fauly: 23 – 24, trojky: 5 – 10

Slováci mali tri štvrtiny navrch. Zaostávali síce v 13. min 20:26, ale trojkovou streľbou strhli vývoj na svoju stranu a v 27. min viedli 63:51. Ani 12-bodový náskok v závere tretej štvrtiny im nestačil na premiérovo víťazstvo v augustovej kvalifikácii. Rumuni šesť minút pred koncom vyrovnali na 72:72, o chvíľu neskôr už výraznejšie viedli 83:74. Slováci ešte nezložili zbrane, Sedmák dvojkou 61 s pred záverom riadneho hracieho času znížil na 82:85, ale následný trestný hod už nepremenil. Domáci troma šestkami odskočili na 88:82 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté.

Hlas:

Milan Černický (tréner SR): „Chceli sme na Rumunov vybehnúť, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme hrali dobre, získavali sme lopty, hráči súpera boli pod tlakom. Po prestávke domáci začali hrať agresívnejšie, prevýšili nás pod košom, my sme párkrát zle riešili obranu. Opäť je to tá istá pesnička: neodkázali sme byť koncentrovaní počas celých 40 minút. Domácim veľmi pomohli diváci. Hoci prehrávali aj o osem bodov, tribúny ich neustále tlačili dopredu. Klobúk dole však pred našimi chlapcami, pretože išli na doraz. Nanešťastie, znovu sa ukázalo, že nám chýbajú skúsenosti z takýchto zápasov. Keby mali naši hráči odohratých viac podobných stretnutí, tento duel by sme vyhrali.“