Hádzanárom Topoľčian a Prešova nevyšli zápasy v Pohári EHF

Topoľčany v Pohári EHF prehrali so Švajčiarmi
Pavol Polakovič z HK Agro Topoľčany (vpravo) počas 3.kola kvalifikácie - prvý zápas pohára EHF mužov medzi HK Agro Topoľčany - Pfadi Winterthur. Topoľčany, 22. november 2014. Foto: SITA/Martin Havran

TOPOĽČANY 22. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári HK Agro Topoľčany neuspeli v prvom zápase 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2014/2015. Zverenci Dezidera Jakubičku, ktorému nevyšla trénerská premiéra na európskej scéne, podľahli v sobotu vo svojej hale švajčiarskemu tímu Pfadi Winterthur 26:28 (11:15).

Obrazom: Topoľčany v Pohári EHF prehrali so Švajčiarmi

Topoľčanci si prvou prehrou v aktuálnom ročníku Pohára EHF skomplikovali pred odvetou, ktorá sa bude hrať v nedeľu 30. novembra o 17.00 h vo Winterthure, situáciu v boji o účasť v skupinovej fáze.

Topoľčanom nevyšiel prvý polčas, v ktorom dovolili súperovi získať štvorgólový náskok. Po prestávke nastúpilo Agro s odhodlaním dotiahnuť sa na súpera. Hneď v úvode druhého dejstva z 12:16 znížili domáci na 16:17. Potom sa im podarilo aj vyrovnať (23:23), ale Winterthur opäť odskočil na 26:24 a dvojgólový náskok si líder švajčiarskej ligy postrážil až do záverečného hvizdu. Z palubovky slovenského vicemajstra si odviezol výhru 28:26.

Hádzanárom Tatrana Prešov sa vzdialila vidina účasti v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2014/2015. V prvom zápase 3. kvalifikačného kola podľahli na palubovke MT Melsungen sedemgólovým rozdielom 24:31 (11:17).

Prešovčanov nevyšiel ani trinásty pokus na zdolanie niektorého z účastníkov bundesligy v európskych pohároch (bilancia 0 – 3 – 10). Zverenci trénera Petra Dávida ešte budú môcť zabojovať o postup na budúci týždeň, keď v sobotňajšej odvete (29. 11.) privítajú nemeckého súpera od 18.00 h v Tatran handball aréne.

Melsungen mal vynikajúci vstup do duelu, keď išiel do vedenia 6:1 a následne 7:2. Po devätnástich minútach hry bolo 12:6 pre MT a päť minút pred koncom I. polčasu zvýšili domáci svoj náskok už na 15:6. Tatran však v závere prvej časti zabral a skresal rozdiel na 11:17.

Aj úvodné minúty v druhom polčase patrili hosťom. V 40. min zaostávali 16:19 a v 42. min už len 18:20, a tak si kouč Roth zobral oddychový čas. Ten jeho zverencom pomohol, keď prišla ich štvorgólová šnúra znamenajúca vedenie 24:18 v 50. min. Prešovčania následne znížili na 19:24, ale domáci odpovedali ďalšími troma presnými zásahmi – 27:19 v 55. min. V zostávajúcom čase sa hosťom podarilo len mierne skorigovať výsledok na konečných 24:31.

Výsledky – sobota – Pohár EHF mužov 2014/2015 – kvalifikácia – 3. kolo:
HK Agro Topoľčany (SR) – Pfadi Winterthur (Švaj.) 26:28 (11:15)

Zostava a góly Topoľčian: Cvetkovski, M. Meluš, P. Králik – Pupík 3, Valent 1, B. Sivák 3, Klačanský 2, Polakovič 5, Ivanicja 3, M. Briatka 1, Greguš, Jadroň, Slaninka 1, Donoso, Žilinčík 3, Kucharik 4

Najviac gólov za Winterthur: Hess a Krieg po 6, M. Švajlen a Maros po 5

Pok. hody: 0 – 4/2,

vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Bol a Van Eck (obaja Hol.), 800 divákov

MT Melsungen (Nem.) – Tatran Prešov (SR) 31:24 (17:11)

Najviac gólov za Melsungen: Allendorf a Fahlgren po 6, Rnič 5

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič – Rábek, Kopčo 4, Hrstka, D. Krok 2, Krištopans 2, Sadovyj 3, Radčenko 1, L. Urban 1, Furlan 1, Pekár, T. Urban 7, Číp, Antl 3, Petro

vylúčení: 2 – 6, ČK: 48. Petro (Tatran), rozhodovali: Nikolov a Gj. Načevski (obaja Maced.), 2517 divákov