Mizéria Good Angels trvá, prehrali aj tretí domáci zápas EL

Basketbalistky Good Angels Košice doma jasne prehrali s Dinamom Kursk
Zľava: Nnenkadi Ogwumike z Ruska a Asjha Jones z Košíc v zápase 4. kola A skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice - Dinamo Kursk (Rusko). Košice, 26. november 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak

KOŠICE 26. novembra (WEBNOVINY) – Domáca výsledková mizéria basketbalistiek Good Angels Košice v Eurolige 2014/2015 trvá. Úradujúce majsterky Slovenska podľahli v stredajšom základnej A-skupiny favorizovanému ruskému klubu Dinamo Kursk vysoko 70:92, keď v prvom polčase inkasovali až 49 bodov.

Zverenky Maroša Kováčika majú v tabuľke bilanciu 1-3, predtým nestačili v Steel aréne na poľský Krakov ani francúzsky Montpellier. „Žlto-modré“ najbližšie v EL nastúpia v stredu 3. decembra pod košmi českého družstva ZVVZ USK Praha, ktoré koučuje slovenská trénerka Natália Hejková.

Obrazom: Košické basketbalistky prehrali v Eurolige aj tretí domáci zápas

V duchu predzápasových prognóz hviezdny výber Kurska ľahko strieľal koše, ale v obrane boli hostky pomerne zraniteľné. Od stavu 2:2 viedol favorizovaný ruský tím v 7. min najviac 15:10, ale potom domáce najmä zásluhou Krivačevičovej otočili na 16:15. Záver prvej štvrtiny bol v réžii hráčok Dinama, ktoré lepšie doskakovali aj presnejšie strieľali a s klaksónom zvýšili na 23:18.

Aj v druhej štvrtine pokračovali strelecké preteky, v ktorých mali miernu prevahu hráčky z Kurska. Dve a pol minúty pred koncom druhej desaťminútovky zvýšila Osipovová na rozdiel 10 bodov (30:40) a do konca prvého polčasu to bolo už o 13 bodov v prospech favorita (49:36).

Tretia štvrtina už takmer rozhodla o víťazstve Kurska. Ruskému tímu sa rozstrieľali hviezdne Američanky. Po trestných hodoch Augustusovej bolo v 27. min 44:63 z pohľadu košického družstva. Domáce síce vzápätí kontrovali, ale pohodlné dvojciferné vedenie už sebavedomé basketbalistky hosťujúceho tímu z rúk nepustili. Tri a pol minúty pred koncom svietil na tabuli rozhodujúci rozdiel 20 bodov (65:85) a tretia domáca prehra Good Angels v tejto euroligovej sezóne bola realitou.

Výsledok – A-skupina EL basketbalistiek:
Good Angels Košice (SR) – Dinamo Kursk (Rus.) 70:92 (18:23, 18:26, 18:19, 16:24)

Zostava a body Košíc: Krivačevičová 16, Phillipsová 12, Žirková 4, Kiššová 2, Hruščáková 1 (Jonesová 16, Bálintová 10, Bärová 7, Minčíková 2, Fikielová 0)

Najviac bodov Dinama Kursk: Ogwumikeová 19, Augustusová 14, Albenová 13

TH: 9/5 – 22/18, fauly: 20 – 14, trojky: 5 – 4

Hlas (zdroj: RTVS)

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „Dievčatá bojovali, ale kvalitatívny rozdiel medzi družstvami je enormný. Len bojovnosť nestačí, treba zapojiť skúsenosti, rozum a predvídanie, čo nám chýbalo. Súperovi sme dovolili nastrieľať nám zbytočne veľa bodov. V obrane je to z našej strany žalostné, nevieme si v nej udržať súvislý trend, v útoku badať progres. Dostali sme až 52 spod koša. Súperovi treba pogratulovať k víťazstvu.“

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 4. kola Euroligy basketbalistiek 2014/2015:

A-skupina:

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) – UMMC Jekaterinburg (Rus.) 56:66 (13:20, 16:17, 13:11, 14:18)

Galatasaray Istanbul (Tur.) – ZVVZ USK Praha (ČR. trénerka Natália Hejková) 43:72 (6:23, 8:15, 18:20, 11:14)

B-skupina:

BK IMOS Brno (ČR) – Energa Toruň (Poľ.) 62:82 (14:23, 19:19, 15:28, 14:12)

Club Baconcesto Avenida Salamanca (Šp.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.) 66:60 (8:15, 20:11, 22:16, 16:18)

Bourges Basket (Fr.) – Kayseri Agü Spor (Tur.) 79:71 (13:15, 16:14, 15:17, 35:25)