Obrazom: Super Bowl patrí New Englandu, Brady utvoril rekord

New England Patriots vyhrali Super Bowl
V súboji o Trofej Vincea Lombardiho zdolali Patriots obhajcov prvenstva Seattle Seahawks tesne 28:24. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – Víťazmi Super Bowlu, finále zámorskej ligy NFL v americkom futbale, sa stali hráči New Englandu Patriots. V zápase o Trofej Vincea Lombardiho na štadióne v arizonskom Glendale zdolali Patriots obhajcov prvenstva Seattle Seahawks 28:24.

Za najužitočnejšieho hráča stretnutia zvolili Toma Bradyho, ktorý bol pri všetkých štyroch triumfoch New Englandu v Super Bowle. So štyrmi víťazstvami vo finále NFL sa vyrovnal medzi quarterbackmi doterajším rekordérom Terrymu Bradshawovi a Joeovi Montanovi.

Obrazom: New England Patriots vyhrali Super Bowl

Brady utvoril s 37 skompletizovanými prihrávkami rekord Super Bowlu, pre spoluhráčov pripravil štyri touchdowny a celkovo ich má v rozhodujúcom stretnutí sezóny na konte už trinásť, čo je historické maximum.

Súboj sledovalo na štadióne Univerzity Phoenix 70 288 divákov. Super Bowl je už tradične aj jednou veľkou šou, okrem zápasu sa pozornosť sústredila aj na sprievodný program. Polčasovú prestávku vyplnili vystúpením Katy Perry a Lenny Kravitz. Americkú hymnu pred zápasom zaspievala herečka a speváčka Idina Menzel a John Legend sa postaral o interpretáciu patriotickej „America the Beautiful“.