LeBron James
James Harden (vľavo) kopol do rozkroku LeBrona Jamesa (vpravo). Foto: youtube.com

NEW YORK 2. marca (WEBNOVINY) – Basketbalisti Chicaga prehrali v nedeľňajšom stretnutí NBA na domácej palubovke s hráčmi Los Angeles Clippers 86:96. Lídrom víťazov s 28 bodmi a 12 asistenciami bol stredný rozohrávač Chris Paul, domácim nestačilo ani 29 bodov z rúk nováčika Nikolu Mirotiča.

Houstonský rozohrávač James Harden úmyselne kopol krídelníka Clevelandu LeBrona Jamesa do rozkroku v tretej štvrtine nedeľného stretnutia basketbalovej NBA.

K incidentu prišlo po súboji dvoch veľkých hviezd o loptu na vrchole trojkového oblúka, po ktorom sa Harden ocitol na palubovke. Ľavú nohu potom okamžite „vystrelil“ do oblasti Jamesových slabín, blízko stojaci rozhodca odpískal faul. LeBron však nepremenil ani jeden z dvoch nariadených trestných hodov.

James verí, že na úder, ktorý nohou do oblasti slabín inkasoval od Hardena, si posvieti vedenie súťaže. „Toto nemalo nič spoločné s basketbalom. Vedenie ligy pravdepodobne preskúma tento zákrok. Nemám poňatia, prečo by to robil,“ uviedol podľa AP 30-ročný James.

Houston napokon zvíťazil 105:103 po predĺžení, mikrosúboj spomenutých dvoch ašpirantov na honor najužitočnejšieho hráča základnej časti NBA sa na body skončil aspoň Jamesovým víťazstvom 37:33.