Fenomenálny Phelps musel stráviť prvý neúspech od návratu

Michael Phelps
Michael Phelps bol príliš pomalý na 400 m voľným spôsobom a nepostúpil do finále. Mesa, 17. apríl 2015. Foto: SITA/AP

MESA 18. apríla (WEBNOVINY) – Americká plavecká hviezda Michael Phelps zažila po svojom návrate do bazénov po odpykaní šesťmesačného trestu za šoférovanie pod vplyvom alkoholu prvý neúspech.

Deň po tom, čo na mítingu v arizonskej Mese vyhral preteky na 100 m motýlik, bol tentoraz príliš pomalý na 400 m voľným spôsobom a nepostúpil do finále tejto disciplíny. Phelps obsadil vo svojej rozplavbe časom 4:02,67 min 4. miesto a napokon ho celkovo klasifikovali až na 17. pozícii.

Osemnásťnásobný olympijský šampión má pred sebou sobotňajšie vystúpenia v súťažiach na 200 m polohové preteky a 100 m voľný spôsob.