LeBron James (vpravo) v súboji s Mikeom Muscalom. Foto: SITA/AP

CLEVELAND 25. mája (WEBNOVINY) – Basketbalistov Clevelandu Cavaliers delí už iba jedna výhra od postupu do finále NBA.

V boji o titul vo Východnej konferencii vedú po nedeľňajšom úspechu 114:111 po predĺžení nad Atlantou Hawks už 3:0 na zápasy.

LeBron James minul prvých desať streleckých pokusov, ale potom to na palubovke rozbalil naplno. Líder Clevelandu sa obdivuhodným triple-double pozostávajúcim z 37 bodov, 18 doskokov a 13 asistencií postaral o víťazstvo 114:111 po predĺžení znamenajúce vedenie v sérii 3:0.

„Vyžmýkal som zo seba všetko, čo som mohol. Hral som do absolútneho vyčerpania,“ podotkol 30-ročný krídelník, ktorému po záverečnom klaksóne pomáhali na nohy spoluhráči. Cavaliers môžu v utorok spečatiť postup do finále NBA.

Výsledok nedeľňajšieho tretieho stretnutia finále Východnej konferencie basketbalovej NBA:

*

hrá sa na štyri víťazstvá:

Cleveland – Atlanta 114:111 po predĺžení (21:24, 27:25, 33:27, 23:28 – 10:7) – stav série: 3:0

Najviac bodov: L. James 37 (18 doskokov, 13 asistencií), Dellavedova (4 trojky) a J.R. Smith (3 trojky, 10 doskokov) po 17 – Teague 30 (3 trojky), Millsap 22, Bazemore a Horford po 14