Slovenskí hokejbalisti podľahli USA, Slovenky vyhrali derby

Hokejbal

PITTSBURGH 28. mája (WEBNOVINY) – Hokejbalisti Slovenska prehrali na svetovom šampionáte WBHF v Pittsburghu aj druhý duel so zámorským tímom, po Kanade nestačili na USA (3:6). Američania ukázali, že sú najväčším favoritom turnaja. Slováci začali veľmi zle a po prvej tretine prehrávali už 1:4.

V ďalšom priebehu boli domácim vyrovnaným súperom. „Po nevydarenej prvej tretine som čakal vysokú prehru. V prvej prestávke som však chlapcom prehovoril do duše a zabralo to. Moje družstvo ukázalo veľké srdce a domácemu topfavoritovi sme to poriadne sťažili,“ zhodnotil tréner SR Jaroslav Melíšek.

Darilo sa ženskému výberu SR, ktorý zdolal Česko hladko 4:0. Slovenky dominovali počas celého zápasu a vyhrali zaslúžene.

Obrazom: MS WBHF v hokejbale 2015 v americkom Pittsburghu