Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video: Rekordéra Usaina Bolta zostrelil kameraman na Segwayi

Autor: Webnoviny.sk, 28. augusta 2015 07:41
Usaina Bolta na svetovom šampionáte v Pekingu jeho súperi neporazili, ale čo sa nepodarilo im, to dokonale aj keď nechcene vyšlo kameramanovi.
Usain Bolt Takto to vyzeralo tesne predtým, ako Usaina Bolta zrazil kameraman na Segwayi. Foto: SITA/AP
PEKING 28. augusta (WEBNOVINY) - Jamajský blesk Usain Bolt vo štvrtok v behu na 200 m získal svoju druhú zlatú medailu na 15. majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu.

Odporúčame:

Video: Bolt získal ďalšie zlato, Gatlin mu opäť nestíhalPri jeho oslavách triumfu však všetkým divákom vo Vtáčom hniezde stuhla krv v žilách. Nechýbalo veľa a Bolt mohol mať po sezóne, pretože pri jeho oslavnom kolečku po štadióne ho "zrámoval" kameraman, ktorý stratil kontrolu nad Segwayom. Svetového rekordéra nabral odzadu a obaja sa porúčali k zemi. Zatiaľ čo Bolt sa zo zeme zodvihol okamžite, šokovaného kameramana museli "kriesiť" dlhšie.

Na tlačovej konferencii po pretekoch už Bolt bral túto nepríjemnosť s humorom. "Začína sa povrávať, že ho zaplatil Justin Gatlin," povedal Jamajčan a vedľa neho sediaci Gatlin pohotovo zareagoval: "Chcem svoje peniaze späť, nedokončil svoju prácu." Bolt všetkých ubezpečil, že je v poriadku, ale trochu sa zľakol.

Video: Kameraman na Segwayi zostrelil rekordéra Bolta


Bolt na "dvojstovke" zdolal Gatlina úplne ľahko a časom 19,55 sekundy zlepšil práve Američanov svetový výkon roka o dve stotiny sekundy.

Pre Bolta je to druhý titul v Pekingu, celkovo však má na konte z MS už 10 zlatých medailí (bilancia 10 - 2 - 0) a je najúspešnejší atlét v histórii šampionátov. Hneď za ním je Američanka Allyson Felixová, ktorá vyhrala vo štvrtok vo Vtáčom hniezde štvorstovku vo svetovom výkone roka 49,26 sekundy a na jej konto pribudlo deviate zlato na MS (bilancia 9 - 1 - 1).

Bolt v desiatom vzájomnom súboji na 200 m už deviaty raz vyhral nad Gatlinom, Američanovo jediné víťazstvo nad jamajským "bleskom" je z roku 2005 z finále dvojstovky na MS v Helsinkách. Vtedy Gatlin získal zlato a vekom ešte junior Bolt po zranení doklusal do cieľa ako ôsmy.

Video: Finále dvojstovky, v ktorom Bolt nedal súperom šancu


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety