Tatran Prešov zvíťazil aj nad druhým nováčikom SEHA League

Tatran Prešov
Ivan Ivkovič z Prešova v zápase 2. kola SEHA GSS League medzi Tatran Prešov (SVK) - RK Spartak Vojput (SRB). Prešov, 5. september 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 5. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov otestovali svoju formu v úvode 5. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ na dvoch nováčikoch a ani jeden na nich nestačil. Prešovčania v sobotňajšom stretnutí 2. kola zvíťazili vo svojej Tatran handball aréne nad srbským RK Spartak Vojput vysoko 42:23 (21:10).

Hostia síce otvorili skóre duelu, ale od začiatku neboli pochybnosti, že opraty budú držať domáci. Tí šnúrou siedmich gólov za necelých desať minút, keď pri chuti bol najmä Hrstka, otočili na 7:1 a do polčasovej prestávky svoj náskok takmer zdvojnásobili.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Šarišania pokračovali v navyšovaní vedenia – v 53. minúte po góle L. Urbana vyhrávali už 36:18 a o tri minúty neskôr Antlovou zásluhou ešte výraznejšie 41:21. Najlepším prešovským strelcom bol český krídelník Jakub Hrstka, autor 9 presných zásahov.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka majú po dvoch vystúpeniach na svojom konte plný počet 6 bodov, vďaka čomu sú v neúplnej tabuľke na líderskej pozícii. Úradujúci slovenský šampión na budúcu sobotu 12. septembra zavíta do Chorvátska, kde sa od 19.00 h stretne v 3. kole s RK Nexe Našice.

Výsledok – sobota – SEHA Gazprom League 2015/2016 – 2. kolo:
Tatran Prešov (SR) – RK Spartak Vojput (Srb.) 42:23 (21:10)

Najviac gólov: Hrstka 9/6, L. Urban 6, Číp 6/1, Antl 6/3 – Županjac 7/2, Ljubojevič 5, Lojaničič 3

Pok. hody: 10/10 – 2/2, vylúčení: 0 – 7, rozhodovali: Krkačev a Koleski (obaja Maced.), 2180 divákov