Meniny má: Melánia

Richard Varga sa stal majstrom sveta, je najlepší v histórii

Autor: SITA, 16. septembra 2015 18:19, aktualizované: 16. septembra 2015 18:40
Slovenský reprezentant zdolal o sedem sekúnd Rusa Igora Poľanského. Bronz si vybojoval Američan Matthew Mcelroy so 16-sekundovým odstupom.

varga Richard Varga sa stal štvrtýkrát majstrom sveta v akvatlone. Foto: archívne, SITA/AP

CHICAGO 16. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal v stredu v americkom Chicagu už štvrtý raz v kariére majstrom sveta v akvatlone v mužskej kategórii elite. V kombinácii 1,5 km plávania a behu na 5 km dosiahol výsledný čas 25:42 min a v cieli o 7 sekúnd zdolal ruského reprezentanta Igora Poľanského. Bronz si vybojoval Američan Matthew Mcelroy so 16-sekundovým odstupom.

"Ked som mal po troch kilometroch behu na čele náskok približne 20 sekúnd, vravel som si, že to ešte kilometer potlačím, a v závere už som potom zvoľnil a šiel na pohodu. Cítil som sa prekvapujúco veľmi dobre po nevydarených pretekoch Svetovej série v triatlone v Edmontone. Vo vode som bol dosť silný, ale najlepší sa ma držali v ´háku´. Neskôr v behu mi síce spočiatku ušiel Američan Zaferes, ale ´docvakol´ som si ho. Potom som ušiel dobrému bežcovi Rusovi Poľanskému a vedel som už, že to bude dobré," uviedol Richard Varga pre agentúru SITA.

Predchádzajúce tri zlaté medaily z MS v akvatlone získal R. Varga získal v období 2010 - 2013 v poradí Budapešť 2010, Auckland 2012 a Londýn 2013. Vlani svetový šampionát vynechal. Vďaka aktuálnemu štvrtému titulu majstra sveta osamel na čele historického rebríčka úspešnosti, kde bol doteraz prvý spoločne s Britom Richardom Stannardom a Novozélanďanom Shaneom Reedom.

V ženskej kategórii sa majsterkou sveta stala Ruska Anastasia Abrosimovová. Slovensko nemalo zastúpenie.

MS v akvatlone:

Muži "elite":
1. Richard Varga (SR) 25:42 min, 2. Igor Poľanskij (Rus.) 25:49, 3. Matthew Mcelroy 25:58, 4. Tommy Zaferes 26:48, 5. Nick Karwoski (všetci USA) 27:13.

Ženy "elite": 1. Anastasia Abrosimovová 29:07 min, 2. Jelena Danilovová (obe Rus.) 29:57, 3. Hoi Long (Macao) 30:08