Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tóth nebude Atlét roka v Európe, užší výber ho obišiel

Autor: SITA, 28. septembra 2015 19:43
Trio v užšom výbere tvoria britský vytrvalec Mo Farah, britský diaľkar Greg Rutherford a ruský šprintér nad prekážkami Sergej Šubenkov.

Slovensko má prvého atletického majstra sveta v histórii Majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth. Foto: archívne, SITA/AP

LAUSANNE 28. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenský majster sveta v chôdzi na 50 km z nedávneho šampionátu v Pekingu Matej Tóth sa neprebojoval do elitnej trojky, z ktorej vzíde nositeľ ocenenia Atlét roka v Európe.

Trio nominovaných tvoria britský vytrvalec Mo Farah, britský diaľkar Greg Rutherford a ruský šprintér nad prekážkami Sergej Šubenkov. Medzi ženami sa víťazkou stane jedna z tria Jessica Ennisová-Hillová (V. Brit./sedemboj), Dafne Schippersová (Hol./hladké šprinty) a Anita Wlodarczyková (Poľ./kladivo). Pôvodná širšia nominácia v mužskej aj ženskej kategórii bola desaťčlenná a v nej ešte figuroval aj úspešný slovenský chodec. Informovalo o tom vedenie Európskej atletiky (EA) na svojej internetovej stránke.

Odporúčame:

Matej Tóth spôsobil v Riu rozruch, zatienil miestne hviezdyVíťaz vzíde z hlasovania fanúšikov, zástupcov médií aj členov vedenia Európskej atletiky prostredníctvom sociálnych sietí facebook a twitter, na ktorých má konto EA. Hlasovať sa dalo do polnoci 28. septembra SELČ.

Laureáti mužskej, ženskej a zároveň kategórie vychádzajúcich hviezd budú známi v sobotu 17. októbra na televíznom galavečere v Lausanne. Víťazi si prevezmú ocenenie Golden Track. Vlani sa z celkového víťazstva tešili francúzsky žrdkár Renaud Lavilennie a holandská šprintérka Dafne Schippersová. Vychádzajúcimi hviezdami sa stali britský šprintér Adam Gemili a ruská výškarka Maria Kučinová.

Užší výber športovcov nominovaných na Atléta roka 2015 v Európe:

MUŽI

Mo Farah (V. Brit.) - disciplíny 5000 a 10 000 m
Greg Rutherford (V. Brit.) - diaľka
Sergej Šubenkov (Rus.) - 110 m prek.

ŽENY
Anita Wlodarczyková (Poľ.) - kladivo
Dafne Schippersová (Hol.) - 100 a 200 m
Jessica Ennisová-Hillová (V. Brit.) - sedembojPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy